Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

  • jurovski dol1
  • jurovski dol2
  • jurovski dol3
  • jurovski dol4
  • jurovski dol5
  • jurovski dol6
  • jurovski dol7
  • jurovski dol8

panorama-jurij3

panorama-slika

PREDSTAVITEV KNJIGE ZVESTA SLOVENKA

V petek, 09.12.2017, so se ob 18. uri v kulturnem domu v Jurovskem Dolu zbrali ljubitelji zgodovine in pisane besede na dogodku ob izidu zgodovinske povesti dr. Gustava Rudolfa Puffa Zvesta Slovenka. 
 
Zgodovinsko povest, ki je bila v šestih delih leta 1844 objavljena v Listu vsega koristnega in lepega Stiria, je v graškem arhivu odkril ljubiteljski zgodovinar, nekdanji občan Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, Aleksander Purgaj.  Na prireditvi je pojasnil, kako je povest Zvesta Slovenka odkril in kdaj se je zavedel njene pomembnosti za naš kraj. Povest je bila napisana v nemškem jeziku – gotici, in je zato bila za slovenski prostor do sedaj neznanka. Ker med drugim opisuje življenje in ljudi na območju Občine Sv. Jurij v Slov. goricah pred skoraj 600 leti, jo je bilo resnično vredno prevesti in izdati v knjižni obliki ter jo tako iztrgati pozabi. Odličen prevod iz nemške gotice v sodobno nemščino in slovenski jezik je delo Urške Madžarac.
 
Na dogodku ob izidu knjižne izdaje Zvesta Slovenka, v organizaciji Občine Sv. Jurij v Slov. goricah je po uvodnem pozdravu in nagovoru župana Petra Škrleca, o življenju in delu avtorja dr. Gustava Rudolfa Puffa spregovoril mag. Oskar Habjančič iz Pokrajinskega muzeja Maribor. O zgodbi in zgodovinskih vzporednicah s turškimi vpadi na našem območju ter zgodovini nastanka zgodbe, je spregovoril zgodovinar dr. Vincenc Rajšp. Dogodek je povezovala Darinka Čobec, za glasbeno popestritev sta poskrbeli Anja Krautič na flavti in Slavica Kurbus na klavirju.
 
Po uradnem delu smo ob prijetnem druženju ob klepetu in izmenjavi vtisov nazdravili z Jurjevim vinom. 
Exp 7000Exp 7003Exp 7012Exp 7013Exp 7028Exp 7035Exp 7049Exp 7055Exp 7072Exp 7078Exp 7081Exp 7113 2Exp 7137Exp 7159Exp 7166Exp 7174
              
 
 

thumb Telovadnica na prostem2

plakatA3 Ozivitev trskega jedra ESRR

Vreme

Lokalnevolitve2018

brosura sv jurij
logo rasg
 
knjiznica
PIS
 
uradni list
zdobcin
piso
muv
mk-razpisi
prp

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih