GASILSKA VAJA - POŽAR V NARAVI

PGD Sv. Jurij v Slov. goricah je v okviru “Jurjevih dnevov” izvedlo taktično gasilsko vajo. Predpostavka vaje je bila požar v naravi. Domače društvo je vajo organiziralo na območju Malne (“Repejev breg”). Na vaji so poleg domačega društva sodelovala še sosednja gasilska društva in sicer: PGD Sv. Ana, PGD Lenart, PGD Benedikt, PGD Jakobski Dol, PGD Šentilj in PGD Velka. Na vaji se je preizkusilo gašenje z odvzemom vode iz potoka s pomočjo motorne brizgalne in vzpostavitvijo verige motornih brizgaln. Na vaji je sodelovalo 60 gasilcev. Vajo si je ogledal župan občine Sv. Jurij v Slov. goricah, poslanec DZ RS Franc Breznik, vodstvo GZ Lenart in GZ Slovenske gorice.

gasilska vaja