ODSTRANIMO AMBROZIJO - PREPREČIMO ZARAŠČENOST ZEMLJIŠČ S ŠKODLJIVO RASTLINO

Ker se bliža čas cvetenja pelinolistne ambrozije, Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin opozarja imetnike kmetijskih in nekmetijskih zemljišč na obvezno zatiranje ambrozije, zlasti preprečevanje njenega cvetenja in nastanka semen.

Na Upravi RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR) so se zato v letu 2018 na podlagi različnih pobud odločili za izvedbo širše akcije obveščanja o obveznem zatiranju pelinolistne ambrozije.

Priporočila za zatiranje ambrozije na kmetijskih in nekmetijskih zemljiščih so dostopna na spletni strani Uprave za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin, kjer so na voljo tudi ostale informacije v zvezi z ambrozijo.

Za ta namen pa so pripravili tudi zloženko in plakat, ki vsebujeta osnovne informacije in opozorila o pelinolistni ambroziji, in jih posredovali določenim ciljnim skupinam po Sloveniji.

20180716114210 00001

pdfZlozenka.pdf