95 LET MARIJE RAJŠP

Občanka Sv. Jurija v Slovenskih goricah, gospa Marija Rajšp, je v petek, 14. septembra 2018 dopolnila 95 let.

Rodila se je leta 1923 v Zgornjem Partinju, staršema Mariji in Konradu Pezdiček. Odraščala je skupaj z mlajšo sestro Terezijo in rejenko Marico, ki so jo dobrosrčno sprejeli kot lastnega otroka. Pri rosnih štirinajstih letih je Mariji umrla mama in oče je ostal sam s tremi otroki. Marija, ki je bila najstarejša, je vso odgovornost za mlajši sestri prevzela nase, prav tako pa tudi skrb za delo na kmetiji, ker je bil oče zaposlen v podjetju.

V mladosti je spoznala svojo sorodno dušo, Konrada Rajšpa, ki sta se poročila leta 1948 in si ustvarila dom na njeni domačiji. Mož Konrad je bil zaposlen, ona pa je skrbela za kmetijo. Življenje so jima polepšali otroci Konrad, Marija in Anica, ki so si ustvarili svoje družine. Tako ima danes vnukinjo, tri vnuke in dva pravnuka.

Marija je že 35 let vdova. Jesen življenja preživlja na svoji domačiji pri hčerki Mariji. Še vedno opravlja različna gospodinjska dela, saj je vitalna in vztrajna.

Na dan njenega jubileja jo je skupaj z njenimi najdražjimi z darilom presenetil župan Občine Sveti Jurij, Peter Škrlec, ki ji je zaželel še veliko zdravih in srečnih let.

Zapisala: Marija Arcet

thumb Telovadnica na prostem2