Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

  • jurovski dol1
  • jurovski dol2
  • jurovski dol3
  • jurovski dol4
  • jurovski dol5
  • jurovski dol6
  • jurovski dol7
  • jurovski dol8

panorama-jurij3

panorama-slika

95 LET MARIJE RAJŠP

Občanka Sv. Jurija v Slovenskih goricah, gospa Marija Rajšp, je v petek, 14. septembra 2018 dopolnila 95 let.
 
Rodila se je leta 1923 v Zgornjem Partinju, staršema Mariji in Konradu Pezdiček. Odraščala je skupaj z mlajšo sestro Terezijo in rejenko Marico, ki so jo dobrosrčno sprejeli kot lastnega otroka. Pri rosnih štirinajstih letih je Mariji umrla mama in oče je ostal sam s tremi otroki. Marija, ki je bila najstarejša, je vso odgovornost za mlajši sestri prevzela nase, prav tako pa tudi skrb za delo na kmetiji, ker je bil oče zaposlen v podjetju.
 
V mladosti je spoznala svojo sorodno dušo, Konrada Rajšpa, ki sta se poročila leta 1948 in si ustvarila dom na njeni domačiji. Mož Konrad je bil zaposlen, ona pa je skrbela za kmetijo. Življenje so jima polepšali otroci Konrad, Marija in Anica, ki so si ustvarili svoje družine. Tako ima danes vnukinjo, tri vnuke in dva pravnuka.
 
Marija je že 35 let vdova. Jesen življenja preživlja na svoji domačiji pri hčerki Mariji. Še vedno opravlja različna gospodinjska dela, saj je vitalna in vztrajna.
 
Na dan njenega jubileja jo je skupaj z njenimi najdražjimi z darilom presenetil župan Občine Sveti Jurij, Peter Škrlec, ki ji je zaželel še veliko zdravih in srečnih let.
 
Zapisala: Marija Arcet
 
45
 
 

thumb Telovadnica na prostem2

esrr

thumb ozivitev trskega jedra

Vreme

brosura sv jurij
logo rasg
 
knjiznica
PIS
 
uradni list
zdobcin
piso
muv
mk-razpisi
prp

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih