90 LET JOŽEFE KLOBASA IZ ŽITENC

V soboto, 7.3.2020 je svoj 90. rojstni dan praznovala Jožefa Klobasa iz Žitenc. Rodila se je na Vardi očetu Rudolfu in materi Mariji Rop kot najmlajši otrok. Živela je skupaj s sestrama Marijo in Angelo ter bratom Adolfom. Družina je zelo zgodaj izgubila očeta, zato se je mati ponovno poročila, in sicer s Peserl Rudolfom. V tem zakonu se je rodilo še osem otrok.

Njena mlada leta je zaznamovala druga svetovna vojna.

Leta 1954 se je poročila z Jožefom Klobasa in se preselila na njegovo domačijo na Žitencah. V zakonu so se jima rodili štirje otroci, hčerka Danica, dvojčici Cvetka in Emica, ter sin Janko. Ima tudi sedem vnukov in osem pravnukov.

Preživetje družine je nudila moževa kmetija, na kateri živi še danes skupaj s sinovo družino. Od leta 1999 je vdova. Leta 2019 je zbolela in od takrat je v domači oskrbi. Zanjo lepo skrbi njena družina.

Ob častitljivem dogodku jo je obiskal župan Peter Škrlec in ji ob izročitvi simboličnega darila čestital ter zaželel še mnogo zdravih in zadovoljnih let.

20200307 110306

thumb Telovadnica na prostem2