VARSTVO V NUJNIH PRIMERIH V ČASU IZREDNIH RAZMER

Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da bomo od ponedeljka, 16. 03. 2020, SAMO za NUJNE PRIMERE organizirali varstvo za predšolske otroke in učence od 1. do 5. razreda v skladu z okrožnico MIZŠ št. 6030-1/2020/9 z dne 13. 3. 2020 in napovedano dopolnitvijo Odredbe o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki so dolžni opravljati delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah pri delodajalcu in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca.

Nujne primere poklicev smo določili na podlagi okrožnice MIZŠ, občine in civilne zaščite, to so zaposleni v:
- zdravstvu,
- policiji,
- vojski,
- zaporih,
- komunalnih službah,
- živilskih trgovinah,
- lekarnah,
- domovih za ostarele,
- dežurne v šolah in vrtcih,
- redarstvih in
- službah civilne zaščite.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne-nujnih del …), drugi pa v navedenih poklicih, mora biti otrok doma.

Da bomo izredno varstvo pod posebnimi pogoji lažje organizirali vas prosimo, da nas obvestite o morebitni prisotnosti vašega otroka na e-naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. ali na tel. št. 031/481-510 do nedelje, 15. 3. 2020, do 15.00. Prosim, da pri tem tudi navedete, od katere ure zjutraj do katere ure popoldan potrebujete varstvo.

Varstvo bo organizirano za skupine do 6 otrok na podlagi odločitve poveljnika Civilne zaščite po posvetovanju z županom.

Za vključitev v izredno dežurstvo je nujno, da predložite izjavo delodajalca, da starši opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah.

Prosimo vas, da z vso skrbnostjo presodite ali varstvo zares potrebujete ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo. V šoli bomo ob tem uvedli poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih.

Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko naše spletne strani.

Vesna Breznik, prof.
ravnateljica