OBVESTILO O ZAŠČITNIH MASKAH

V zadnjih dneh smo bili s strani občanov deležni kar nekaj vprašanj glede dobavljivosti zaščitnih mask. Obveščamo vas, da smo naročili zaščitne maske, tako je danes oz. bo v naslednjih dneh vsako gospodinjstvo po pošti prejelo po eno zaščitno masko. Maske so bele barve, pralne na 60 stopinj in s tem tudi namenjene večkratni uporabi. Priporočamo vam, da pred prvo uporabo masko zlikate, saj jo s tem tudi razkužite.

Maske nam je izdelalo podjetje iz naše okolice saj kot občina podpiramo lokalne izdelke. Še posebej v tem kriznem času se trudimo pomagati našim občanom, prav tako pa nismo pozabili niti na trgovine in pošto na območju naše občine. Tako smo priskrbeli kirurške maske in rokavice trgovini Mercator, Minimarketu Karamel, Agrolistu, Kmetijski zadrugi Lenart v Jurovskem Dolu in pošti. V vseh naštetih trgovinah ter na pošti lahko kupci oz. stranke dobite masko brezplačno v kolikor nimate svoje.

V primeru (obisk zdravnika ali drugi nujni opravki), da donirana maska na gospodinjstvo ne bo dovolj lahko občani kontaktirajo Štab civilne zaščite Občine Sv. Jurij v Slov. goricah na tel. št. 041 327 011 (Samo Kristl) in 051 425 034 (Alen Breznik), kjer boste prejeli napotke, kako in kje prevzeti dodatne maske.

thumb Telovadnica na prostem2

esrr