OBVEZNA IZVEDBA SPIRANJA INTERNIH HIŠNIH NAPELJAV PRED SPROŠČANJEM UKREPOV ZARADI RAZGLASITVE EPIDEMIJE COVIT-19

Z današnjim dnem se sproščajo nekateri ukrepi, ki so bili sprejeti zaradi razglasitve epidemije COVIT-19. V tem času se je ustavila večina dejavnost in se je posledično zmanjšala ali pa celo prekinila tudi poraba vode v določenih objektih. Posledica tega je bila, da je voda v internih hišnih napeljavah zastajala, s tem pa se (močno) poslabšala tudi njena kakovost. Danes se bodo odprli mnogi objekti, ki so bili zaprti že od pričetka razglasitve epidemije. Zaradi tega apeliramo na uporabnike naj danes pred odprtjem objektov obvezno izvedejo intenzivno spiranje internih hišnih napeljav. To pomeni, da pustimo vodo dlje časa teči na vseh pipah v objektu. Priporočamo vam, da pred tem odstranite iz pip mrežice ter jih namočite v alkoholnem kisu oziroma jih po potrebi tudi zamenjate. Predlagamo, da izvedete ločeno spiranje sistema za toplo in hladno vodo. Ne pozabite tudi na naprave, ki so priključene na interno hišno napeljavo (pitniki, kavni avtomati, zobozdravstveni stroji, itd.). Priporočamo vam, da vse naprave izklopite in sperete s povratnim tokom vode. Posebno pozornost namenite tudi morebiti vgrajenim filtrom in napravam za mehčanje vode. Več informacij najdete tudi na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) https://www.nijz.si/sl/priporocila-lastnikom-objektov-za-hisno-vodovodno-omrezje-hvo-po-daljsi-prekinitvi-uporabe-pitne.

Mariborski vodovod j.p.

thumb Telovadnica na prostem2