OBVESTILO O ULIČNIH ZBIRALNIKIH ZA STARE APARATE

Ulični zbiralniki za stare aparate so postavljeni v organizacijij družbe ZEOS, d.o.o. v sklopu projekta Life Gospodarjenje z e-odpadki pod sloganom E-cikliraj, ki je sofinanciran s strani Evropske komisije in Ministrstva za okolje in prostor RS. V Sloveniji so v sklopu te mreže zbrali že dobrih 976 ton tovrstnih odpadkov. Njihove lokacije lahko najdete na spletnem zemljevidu na www.stariaparati.si.

Že vse od oktobra 2016 tudi v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah stoji (v bližini Kmetijske zadruge) sivo-zeleni ulični zbiralnik za oddajo odsluženih e-odpadkov: malih aparatov in baterij.

Vsi občani in občanke so vljudno vabljeni, da tudi v prihodnje svoje e-odpadke odvržejo v zbiralnik v svoji bližini in tako pripomorejo k pravilni reciklaži dragocenih surovin, iz katerih se bo lahko naredilo nove izdelke. S tem boste prispevali k čistejšemu okolju in ohranjanju naravnih virov.

Več v priloženih letakih:
20200609112054 0000120200609112054 00001

thumb Telovadnica na prostem2