Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

  • jurovski dol1
  • jurovski dol2
  • jurovski dol3
  • jurovski dol4
  • jurovski dol5
  • jurovski dol6
  • jurovski dol7
  • jurovski dol8

panorama-jurij3

panorama-slika

KONCERT MARKA ČRNČECA V LENARTU

V okvriu prireditev LenArt
vas vabimo na  koncert
MARKA ČRNČECA "RUTHENIA" QUARTET (SLO, ZDA, CAN),
ki bo v nedeljo, 2. julija ob 21. uri v  Domu kulture Lenart.
 
 
Marko Črnčec: klavir, Mike Moreno: kitara, Chris Jennings: kontrabas, Rudy Royston: bobni
Marko Črnčec, domačin iz Jurovskega Dola, je eden najprepoznavnejših slovenskih modernih glasbenikov ter priznanih "izvozov",  živi v New Yorku. Sodeloval je z velikimi imeni svetovne jazzovske scene. Izdal je že štiri avtorske plošče, ki so prejele odlične mednarodne kritike. Njegov predzadnji album "Devotion" (Whirlwind Recordings, 2014) je bil izbran med 20 najboljših jazz plošč v letu 2014, po mnenju ene največjih jazzovskih publikacij na svetu All About Jazz! 
 
Nov album "Ruthenia" je izšel pri priznani španski založbi Fresh Sound, New Talent, v aprilu letos. Ruthenia je suita, komponirana za jazzovski kvartet ter komorni orkester kot retrospektiva naslednjih ruskih skladateljev 20. stoletja: Igor Stravinski, Dimitrij Šoštakovič, Sergej Prokofiev, Aleksandr Skrjabin ter Sergej Rahmaninov. Ta album je rezultat Markove ljubezni do glasbe teh velikih genialnih glasbenih umov.
 
marko
 

Vreme

bannervolitveobcina2014

brosura sv jurij
logo rasg
 
knjiznica
PIS
 
uradni list
zdobcin
piso
muv
mk-razpisi
prp

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih