ZBIRANJE OBRAZCEV ZA OCENO ŠKODE PO POZEBI 2017 (21. in 22. april 2017)

Na podlagi prejetega Sklepa o ocenjevanju škode zaradi posledic pozebe v tekoči kmetijski proizvodnji med 21. in 22. aprilom 2017, št. 844-7/2017-62-DZGR, ki ga je izdalo  Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje, je Občina Sv. Jurij v Slov. goricah pričela z zbiranjem obrazcev za oceno škode.

Nosilci kmetijskih gospodarstev ste pred dnevi na vaše naslove prejeli izpolnjen obrazec 2 PT, katerega lahko dostavite najkasneje do srede, 23.08.2017 na sedež Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, Jurovski Dol 70/b, 2223 Jurovski Dol.

Priznanih je le 17 vrst poškodovanih kultur, le te so:
  • slive in češplje,
  • jabolka 1. kakovosti,
  • hruške 1. kakovosti,
  • češnje,
  • višnje,
  • marelice,
  • breskve (namizne)
  • jagode,
  • kivi – aktinidija,
  • ribez (rdeči)
  • maline,
  • borovnice gojene,
  • orehi,
  • kutina,
  • lešnik v lupini,
  • grozdje rdeče za predelavo,
  • grozdje belo za predelavo.

Za dodatne informacije lahko pokličete na tel. št. 02/729 52 50 vsak delovni dan v uradnem času občine ali pišete na e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..

NVZCOS

podravje