ROŽNATE PLETENINE 2017 – povezujemo rožnate niti za zdravje

Slovensko združenje Europa Donna Slovenija bo že tretje leto v Rožnatem oktobru, mesecu osveščanja o raku dojk, z rožnatimi pleteninami s pomočjo občin, društev, različnih organizacij in posameznikov, za en mesec ovili drevesa v vseslovenski akciji Rožnate pletenine.

Ovita drevesa bodo mimoidoče opozarjala na pomen osveščanja o raku dojk, preventivnega samopregledovanja in zdravega načina življenja. S povezovanjem in sodelovanjem želimo povezati rožnate niti za zdravje preko osveščanja z ustvarjalnostjo. Projekt je del Programa ROZA, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje s katerim želimo doseči, da bodo v času Rožnatega oktobra ovito vsaj eno drevo v vsaki občini do leta 2020.

Občina Sv. Jurij v Slov. goricah se skupaj s članicami
Društva upokojencev Sv. Jurij v Slov. goricah,
Občinske organizacije Rdečega križa Sv. Jurij v Slov. goricah in
Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij v Slov. goricah, pridružuje akciji!

Vabimo vas k udeležbi ovijanja dreves na trgu v Jurovskem Dolu,
v ponedeljek, 02.10.2017 ob 16. uri.

Hvala, ker skupaj z nami in Europo Donno Slovenija, povezujete rožnate niti za zdravje!

Zemljevid-osnutek