OBVESTILO OBČANOM IN OBČANKAM

Naprošamo vas, da zaradi povečanega števila okužb in razglašene epidemije vzpostavite stik z občinsko upravo preko telefona, elektronske pošte ali navadne pošte, občino pa obiščete le v nujnih primerih.

Ob tem vas obveščamo, da v kolikor sumite ali imate potrjeno okužbo na Covid-19 in ne boste imeli možnosti zagotovitve oskrbe s hrano in drugimi nujnimi zadevami (zdravila, zaščitna sredstva…) lahko za pomoč pokličete na tel. št. 041 327 011 (Samo Kristl) ali 051 425 034 (Alen Breznik).

Vse občane in občanke tudi prosimo, da še naprej upoštevajo vse preventivne ukrepe h katerim pozivata vlada in NIJZ, saj bomo le tako omejili širjenje okužbe s koronavirusom.

Društvo kmečkih gospodinj Sveti Jurij

Naslov: Jurovski Dol 1
2223 JUROVSKI DOL

Predsednica: Cecilija Knezar
Gsm: 031 782 764
Elektronska pošta: drustvokmeckihgospodinj@gmail.com

Društvo kmečkih gospodinj Sv. Jurij združuje kmečke žene in dekleta na področju Občine Sv. Jurij v Slov. goricah. V register je vpisanih 31 članic.
Društvo je prostovoljno, samostojno in nepridobitno združenje kmečkih žena in deklet z namenom izobraževanja, druženja, prenosa koristnih informacij in izkušenj.

Namen društva je prostovoljno povezovanje kmečkih žena in deklet s ciljem:
- skrbi za oživljanje tradicionalnih vrednot, ki temeljijo na spoštovanju družine, doma in
narave,
- oznanja vrednost o nujnosti skladnega razvoja podeželja z okolju prijazno kmetijsko pridelavo,
- v sodelovanju s Kmetijsko svetovalno službo skrbi za izboljšanje strokovne izobraženosti kmečkih gospodinj v obliki tečajev, predavanj, seminarjev in ekskurzij,
- skrbi za kulturno in družabno življenje kmečkih žena in deklet,
- skrbi za povezovanje in druženje s podobnimi organizacijami doma in v tujini,
- eden temeljnih namenov društva pa je tudi ohranjanje starih jedi in običajev.

PREDBOŽIČNI SEJEM V JUROVSKEM DOLU

Predbožičnega sejma, ki se je dogajal na trgu v Jurovskem Dolu, 12. in 13. decembra 2017, se je udeležilo tudi Društvo kmečkih gospodinj Sveti Jurij v Slovenskih goricah. Članice društva so pripravile razne domače dobrote. Ker pa je bilo vreme hladno, se je poleg vina, ki so ga ponujali domači vinogradniki, prilegel tudi kakšen topel prigrizek -  topli sendviči in langaši. Prijeten vonj, ki se je širil po trgu, je na stojnico privabil marsikaterega obiskovalca.

VD1VD2