Društvo vinogradnikov Sveti Jurij

2223 JUROVSKI DOL

Predsednik: Ivan TOPLAK

MARTINOVANJE NA TRGU V JUROVSKEM DOLU – MESTO DRUŽENJA KRAJANOV

Na edinstvenem osrednjem trgu v Jurovskem Dolu, enem izmed najlepših v Sloveniji, je v nedeljo 12. novembra 2017, potekalo  tradicionalno martinovanje, z blagoslovom  mošta in kulturnim programom. Jesensko sonce je privabilo številne domačine in goste iz drugih krajev. Uživali smo ob odličnih vinih domačih vinogradnikov, izvrstnih dobrotah kmečkih gospodinj in se zavrteli v ritmu harmonike. »Luštno« je bilo.

Na trgu organiziramo tudi druge tradicionalne prireditve kot so, jurjevanje, srečanje oktetov in malih vokalnih skupin, jurjevo srečanje folklornih skupin in veseli december.

Jurovski trg postaja mesto druženja krajanov. S svojo krožno podobo daje videz popolnosti, celovitosti, enotnosti in povezovanja. Objekti, ki ga obdajajo, mu dajejo odlično akustičnost. Izredna velikost trga, glede na vaške razmere, nam daje odlične priložnosti, za organizacijo kulturnih in drugih prireditev na prostem, ki jih v bodoče, v cilju oživitve trškega jedra, načrtujemo še več.

Miroslav Breznik, predsednik kulturnega društva

martinovanje 2017