Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

panorama-jurij3

Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol

Jurovski Dol 1
2223 Jurovski Dol

Davčna številka: 90500385 - nismo zavezanec za DDV
Matična številka: 5059135

e-pošto sprejema predsedenik društva: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Predsednik: Miroslav Breznik, Jurovski Dol 108, 2223 Jurovski Dol
                      tel.: 041 414 402,  e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Podpredsednik: Franc Črnčec, Jurovski Dol 84, 2223 Jurovski Dol
                      tel.: 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Folklorna skupina Jurovčan

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Organizacijski vodja: Vida Ornik, tel.: 031 253 558, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

BOŽIČNI KONCERT JUROVSKEGA OKTETA

»Emanuel - Bog z nami je praznik novega Življenja.
To je znamenje, da Bog še ni obupal nad človekom.
Nasprotno, ko je bila noč najtemnejša in človeška beda največja,
se je zgodilo.«
 
V torek, 26.12. 2017, na praznik sv. Štefana in na dan slovenske samostojnosti in enotnosti, je Jurovski oktet priredil  že tradicionalni božični koncert. Z božično pesmijo ter mislimi o pričakovanju prihoda novega življenja  smo obudili spomin na dogodek pred več kot dva tisoč leti, ko se je daleč od zunanjega blišča in vrveža, v najhujši revščini - v hlevu,  rodilo Življenje.
 
Da bi v naši župniji praznovali tako, da bi bil  božič osrečujoč praznik, smo se zbrali na že 8. božičnem koncertu Jurovskega okteta, ki so ga s svojim petjem obogatile pevke  ljudskih pesmi društva upokojencev  Lenart pod vodstvom Milke Cartl in mlada domača organistinja Jasmina Zorjan, ki je na orglah izvajala variacije na Sveto noč skladatelja Josefa Latzelsbergerja. Obiskovalce koncerta ter vse nastopajoče je pozdravil tudi dekan in domači župnik Janko Görgner. 
 
Ob poslušanju nežnih melodij božičnih pesmi smo spoznali, da je drobceno dete, ki ga je revna mati povila v skrivnem hlevu luč, ki nas greje v hladni zimski noči in nam osvetljuje pot skozi mračen gozd, da se ne spotikamo ob skalah. Preprosta božična zgodba nas je ponovno opomnila, da za srečo ne potrebujemo velikih besed in obilja, samo ljubezen moramo vsak trenutek nositi v sebi.
 
Koncert smo sklenili s pesmijo, brez katere si ne moremo predstavljati svetonočnega slavja. Zapeli smo jo vsi skupaj, pevci Jurovskega okteta, naše pevske gostje ter vsi obiskovalci koncerta ob orgelski spremljavi naše Jasmine, da je  tišina,  o kateri pesem govori, prevzela  in napolnila naša srca. Prav iz vseh grl je zadonelo: »Sveta noč, blažena noč«. 
 
Po končanem koncertu smo se zbrali na trgu pred cerkvijo, kjer smo si segli v roke  ob kozarčku kuhanega ter se ob  prijetnem klepetu posladkali z domačimi dobrotami. 
 
Zapisala: Vida Ornik
 
 Exp 9699Exp 9707Exp 9722Exp 9754Exp 9770Exp 9796Exp 9809Exp 9840Exp 9849         
Foto: Maksimiljan Krautič 
 

Vreme

Lokalnevolitve2018

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih