Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

panorama-jurij3

Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol

Jurovski Dol 1
2223 Jurovski Dol

Davčna številka: 90500385 - nismo zavezanec za DDV
Matična številka: 5059135

e-pošto sprejema predsedenik društva: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Predsednik: Miroslav Breznik, Jurovski Dol 108, 2223 Jurovski Dol
                      tel.: 041 414 402,  e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Podpredsednik: Franc Črnčec, Jurovski Dol 84, 2223 Jurovski Dol
                      tel.: 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Folklorna skupina Jurovčan

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Organizacijski vodja: Vida Ornik, tel.: 031 253 558, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

ZAŠPILAJ IN ZAKRIKAJ PO DOMAČE

Obiskovalci so v nedeljo 24. februarja ponovno do zadnjega kotička napolnili dvorano kulturnega doma v Jurovskem Dolu, kjer smo za njih pripravili zabavno prireditev "Zašpilaj in zakrikaj po domače". Prireditev  je v narečju hudomušno vodila Janja Roškarič, plesalka FS Jurovčan, vmes pa pletla zanimivo izročilo o tradiciji krikanja ali juckanja, ki je  praviloma povezano z veseljem, bodisi ob vasovanju, porokah itn.
 
Program domače glasbe, pesmi, krikanja in humorja, so  pripravili Ansambel Refren, Ansambel Zadetek, Veseli Jurovčani, Srčni muzikanti, Ansambel Norost,  Razigrani fantje, godci Folklorne skupine Jurovčan, harmonikarji Vinko Ornik, Matic Družovič, Anej Pavalec, Peter Došler,  Filip in Patrik Brumen ter Jože Breg s prijatelji.
 
Krikarji - juckarji Marko Šebart, Ivan Črnčec (Finštrov Hanek), Božo Harc, Jasmina Dreier, Monika Vnuk in Lovro Marinšek, so s svojimi vložki popestrili  prireditev, z njimi pa je veselo zakrikala tudi publika.
 
Zbrane prostovoljne prispevke bomo namenili za opremo naših folklornih skupin in druge dejavnosti društva.
 
Po prireditvi smo vsem obiskovalcev gostoljubno ponudili, "jüžno - krüh z zablom, lűk in kuklo", pa tudi dobre vinske kapljice ni manjkalo. Vse navedeno so  nam prispevali naši zvesti donatorji, za kar se jim iz srca zahvaljujem. Veselo druženje muzikantov, krikarjev in obiskovalcev, je trajalo do poznega večera ter so vsi odhajali domov zadovoljni in nasmejani.
 
V bodoče bomo to prireditev poskušali izvajali na prostem na osrednjem trgu v Jurovskem Dolu, v sklopu projekta oživitve trškega jedra, tako kot mnoge druge prireditve.
 
Miroslav Breznik
predsednik kulturnega društva in organizacijski vodja FS Jurovčan
 
Foto: Maksimiljan Krautič
 
02 Refren04 Barbara in Uroš05 Božo07 Brumna08 hanek10 Razigrani 111 Jasmina12 Godci FS Jurovčan13 Marko in Lovro15 Matic 116 Veseli Jurovčani18 Pavalec20 Srčni klinika24 Jože Breg in25 Monika26 Pero Došler27 Juckarji in Janja28 Norost29 Plesalci30 Vinko31 ZadetekJaz govor

Vreme

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih