Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

»ZAŠPILAJ IN ZAKRIKAJ PO DOMAČE«

V nedeljo, 26. januarja 2020 smo v kulturnem domu v Jurovskem Dolu, organizirali že tretjo zabavno prireditev "Zašpilaj in zakrikaj po domače". Prireditev  je vodila Amadeja Lavrenčič, plesalka FS Jurovčan, ki je pri tem obiskovalcem predstavila tudi zanimivo izročilo o tradiciji krikanja ali juckanja, ki je praviloma povezano z veseljem, bodisi ob vasovanju, porokah itn.

Program domače glasbe, pesmi, krikanja in humorja, so pripravili Ansambel Zadetek, Veseli Jurovčani, Srčni muzikanti, Ansambel Norost, Razigrani fantje, godci mladinske in odrasle Folklorne skupine Jurovčan, harmonikarji Matic Družovič, Anej Pavalec, Filip in Patrik Brumen, Kozjanski lumpi, Dejan Arcet z glasbenimi prijatelji, Waldhütter & sin trio in ljudske pevke Pušeljc iz Gornjega grada.

Krikarji - juckarji Marko Šebart, Ivan Črnčec (Finštrov Hanek), Božo Harc, Jasmina Dreier, Uroš Dreier in Milan Roj, so s svojimi vložki tudi letos popestrili prireditev. Z njimi pa je veselo zakrikala tudi publika.

Zbrane prostovoljne prispevke bomo namenili za opremo naših folklornih skupin in druge dejavnosti društva.

Po prireditvi smo vsem obiskovalcev prireditve, bilo jih je preko 250, gostoljubno ponudili, "jüžno - krüh z zablom, lűk in küklo", pa tudi dobre vinske kapljice ni manjkalo. Vse navedeno so nam prispevali naši zvesti donatorji, za kar se jim iz srca zahvaljujem. Veselo druženje muzikantov, krikarjev in obiskovalcev, je trajalo do poznega večera. Vsi so odhajali domov zadovoljni in nasmejani, s čemer je bil dosežen tudi eden izmed pomembnih naših ciljev.

Miroslav Breznik, predsednik kulturnega društva in organizacijski vodja FS Jurovčan.