Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

PROSLAVA OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU - PREŠERNOVEM DNEVU

V četrtek, 7. februarja 2013 ob 17. uri, je bila v telovadnici OŠ Jožeta Hudalesa v Jurovskem Dolu proslava ob slovenskem kulturnem prazniku v organizaciji kulturnega društva Ivan Cankar in Občine Sv. Jurij v Slovenskih goricah.

V kulturnem programu so sodelovali učenci OŠ Jožeta Hudalesa (recitacijski krožek, mladinski pevski zbor, otroška folklorna skupina Šleka pac, šolski ansambel, Orffov ansambel) in recitatorka Aleksandra Verbošt.

Navzoče ljubiteljske kulturne ustvarjalce, goste in obiskovalce sta nagovorila predsednik kulturnega društva, Miroslav Breznik in župan Občine Sv. Jurij v Slovenskih goricah, Peter Škrlec.

Na prireditvi so bila podeljena priznanja kulturnega društva Ivanu Orniku, članu Jurovskega okteta in Darinki Kramberger, somentorici in plesalki FS Jurovčan, za dolgoletno ustvarjanje na področju ljubiteljske kulturne dejavnosti ter Otroški folklorni skupini Šleka pac OŠ Jožeta Hudalesa in mentorici Barbari Waldhutter za dosežek leta - udeležbo na državnem srečanju otroških folklornih skupin RINGARAJA, Šentjernej 2012.

Zapisal: Miroslav Breznik, predsednik društva

neimenovano