Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

PROSLAVA OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

V petek, 7. februarja 2014 ob 18. uri, je bila v kulturnem domu v Jurovskem Dolu, proslava ob slovenskem kulturnem prazniku v organizaciji Kulturnega društva Ivan Cankar.

V kulturnem programu so sodelovali Jurovski oktet, Gabrijela Grabušnik, učenci Osnovne šole Jožeta Hudalesa, z deklamacijami, glasbeno pravljico, ritmično-gimnastično točko ter  otroško - mladinsko folklorno  skupino ter mladinskim pevskim zborom.

Navzoče ljubiteljske kulturne ustvarjalce, goste in obiskovalce, sta  nagovorila predsednik kulturnega društva Miroslav Breznik in župan Občine Sv. Jurij v Slovenskih goricah Peter Škrlec.

Na prireditvi so bila podeljena priznanja kulturnega društva za dolgoletno ustvarjanje na področju ljubiteljske kulturne  dejavnosti  Bogomiru Živku, Branku Zeleniku  in Nežki Lubej.

Po prireditvi je bila v avli Fredija Neuvirta otvoritev samostojne razstave  Jožice Andrejč, članice likovne skupine našega društva.

Miroslav Breznik, predsednik društva

neimenovano