Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

panorama-jurij3

Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol

Jurovski Dol 1
2223 Jurovski Dol

Davčna številka: 90500385 - nismo zavezanec za DDV
Matična številka: 5059135

e-pošto sprejema predsedenik društva: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Predsednik: Miroslav Breznik, Jurovski Dol 108, 2223 Jurovski Dol
                      tel.: 041 414 402,  e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Podpredsednik: Franc Črnčec, Jurovski Dol 84, 2223 Jurovski Dol
                      tel.: 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Folklorna skupina Jurovčan

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Organizacijski vodja: Vida Ornik, tel.: 031 253 558, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

FS JUROVČAN DODELJENA DRŽAVNA KAKOVOSTNA RAVEN

Folklorna skupina Jurovčan, ki deluje v Kulturnem društvu Ivan Cankar Jurovski Dol, se je na letošnjem Območnem srečanju odraslih folklornih skupin, ki je potekalo 21. marca 2014 v Jurovskem Dolu, v organizaciji Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti, Območne izpostave Lenart, predstavila z odrsko postavitvijo »košnja«. Avtorici odrske postavitve in mentorici skupine sta Cilka Neuvirt in Darinka Kramberger.

Običajno so s košnjo pričeli že zgodaj zjutraj, ko je bila trava še rosna. Kosci so se klicali s »trobljenjem« na rogove. S pesmijo so odšli na travnik, z njimi tudi gospodar, »virt«, ki je bil po navadi v košnji »prednjak«. Koscem so se pridružile tudi ženske. Še posebej so rada prihajala mlada dekleta trosit »rede«, nato sušit ter spravljat seno, ker je imela marsikatera med kosci še skritega izvoljenca svojega srca. Med košnjo je bilo mnogo veselja, petja in zabave. Folklorniki so prikazali košnjo na melodijo zibenšrita, zaplesali trojko, kosmatačo in zvajšritek. Zapeli so tudi pesmi Travnički so že zeleni in Micka »gibance« nese (šaljiva).

Strokovni spremljevalec srečanja Mirko Ramovš je skupini dodelil državno kakovostno raven, vendar skupina nato ni bila izbrana med 14 skupin, ki so nastopile na sklepnih državnih srečanjih v Beltincih in Sežani.

 

123456710131416182023242534

Vreme

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih