Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

panorama-jurij3

Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol

Jurovski Dol 1
2223 Jurovski Dol

Davčna številka: 90500385 - nismo zavezanec za DDV
Matična številka: 5059135

e-pošto sprejema predsedenik društva: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Predsednik: Miroslav Breznik, Jurovski Dol 108, 2223 Jurovski Dol
                      tel.: 041 414 402,  e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Podpredsednik: Franc Črnčec, Jurovski Dol 84, 2223 Jurovski Dol
                      tel.: 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Folklorna skupina Jurovčan

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Organizacijski vodja: Vida Ornik, tel.: 031 253 558, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

LIKOVNA RAZSTAVA SABINE ERMAN IN STANETA JANKOVIČA

 Po literarno glasbenem večeru z naslovom Deklica mojega spomina, posvečenem Niki Jankovič, 24. novembra 2017,  je bila v avli Fredija Neuvirta otvoritev likovne razstave  Sabine Erman in Staneta Jankoviča, članov likovne skupine Kulturnega društva Ivan Cankar Jurovski Dol.
 
Sabina Erman je odraščala na Plodršnici. Z ljubiteljskim slikarstvom se ukvarja že od otroštva. Po končanem izobraževanju na Šoli za umetnostne obrti v Ljubljani, je bila nekaj  let zaposlena v Slovenskem narodnem gledališču v Mariboru, nakar sta se z možem preselila v Nemčijo. Po 43 letih sta se vrnila in se naselila v Jurovskem Dolu. V Nemčiji je bila članica društva ljubiteljski slikarjev. Svoja likovna dela je razstavljala na številnih skupinskih in samostojnih razstavah. Izbira različne motive in tehnike slikanja.
 
Stane Jankovič se je pred 30 leti  preselil iz rodnega Črnomlja v Jurovski Dol.  Pred 15 leti se je pričel ukvarjati z ljubiteljskim slikarstvom, sprva je slikal na steklo, v zadnjem času pa slika pretežno z akrilnimi in oljnimi barvami na platno. Njemu najljubši motivi so pokrajina, živali in stare zidanice. S svojimi likovnimi deli je večkrat sodeloval na skupinskih društvenih razstavah.
 
 
Miroslav Breznik, predsednik kulturnega društva
 
razstava

Vreme

Lokalnevolitve2018

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih