Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

Prva samostojna likovna razstava Andreje Tusulin

V četrtek, 5. junija 2014, ob 11.30 uri, je bila v avli OŠ Jožeta Hudalesa v Jurovskem Dolu,  otvoritev I. samostojne likovne razstave Andreje Tusulin, rojene Potočnik, iz Zgornjega Partinja, članice likovne skupine  Kulturnega društva Ivan Cankar Jurovski Dol. Andreja je začela svojo  ljubiteljsko ustvarjalno likovno pot pred šestimi leti. Uporablja redko tehniko armiranega platna, na katerega slika z akrilnimi barvami, ponekod barvam dodaja pesek, žico in druge gradbene materiale. Najljubši so ji abstraktni motivi, pri nekaterih slikah pa izhaja iz narave oz. iz realnih motivov kot so razne živali, rože idr. Je samoukinja. V zadnjem času se udeležuje številnih slikarskih delavnic in seminarjev, kjer svojo znanje nadgrajuje.

Na otvoritveni slovesnosti sta spregovorila Ana Šuster Kraner, profesorica likovne umetnosti na OŠ, ki je tudi samostojna slikarka in oblikovalka in ravnatelj OŠ Jožeta Hudalesa,  gospod Stanislav Senekovič, ki je tudi odprl razstavo.  Spregovorila sta o svetovno znanih velikanih abstraktne slikarske umetnosti, kot so Pablo Picasso in drugi ter o našem domačinu, pokojnem učitelju, Jožetu Hudalesu, po katerem je imenovana tudi osnovna šola. Oba sta Andreji zaželela veliko uspehov pri njeni nadaljnji slikarski poti.  Otvoritev je popestrila flavtistka Anja Krautič, učenka 7. razreda.

Predsednik kulturnega društva,
Miroslav Breznik