Lovska družina Sveti Jurij

Revirni vodje:

REVIR    VODJA
Žitence         Simonič Dejan
Sp., Sr., Zg. Gasteraj  Komperšak Jože ml.
Jurovski Dol in Varda Horvat Rudi
Partinje        Krajnc Silvo
Malna  Bauman Milan

VIDEO VSEBINA - Lovski krst Dušan

SREČANJE LOVCEV Z OBČANI (KMETOVALCI)

Lovci lovske družine Sv. Jurij Jurovski Dol smo organizirali v soboto, 8. septembra 2018 pri lovskem domu že tradicionalno srečanje med kmetovalci in lovci. Ob lepem vremenu in domači glasbi smo poskrbeli za prijetno razpoloženje. Kot zahvala za sodelovanje pri gojitvi divjadi in skrbi za ohranjanje naravnega bogastva smo pogostili občane - kmetovalce Občine Sv. Jurij s srnjakovim golažem in pijačo. Srečanja sta se udeležila tudi župan Peter Škrlec in farni župnik Janez Görgner.

Po naših izkušnjah je takšen način sodelovanja priložnost, da se med seboj pogovorimo o nadaljnjem dobrem sodelovanju, ter si med seboj prisluhnemo. Predvsem smo izpostavili naša prizadevanja za zmanjšanje izgub srnjadi zaradi povozov na cesti ter klateških psov. Z zanimanjem smo prisluhnili informacijam o pojavu nam tuje vrste divjadi kot sta divji prašič in šakal, ter afriške prašičje kuge, z vsemi katastrofalnimi posledicami. Kmetovalci pa imajo tudi kar nekaj izkušenj pri preprečevanju škode divjadi na poljih, sadovnjakih in vinogradih. Pogovarjali smo se tudi o izgubah mladičev srnjadi, zajcev in fazanov pri spomladanskih košnjah trave.

Ob takšnih zanimivih temah, pa tudi ob sproščenih pogovorih, se je dan hitro prevesil v večer in tudi že v noč, ko smo zaključili prijetno druženje.

Zapisal: F. Krivec

Lokalnevolitve2018