Lovska družina Sveti Jurij

Revirni vodje:

REVIR    VODJA
Žitence         Simonič Dejan
Sp., Sr., Zg. Gasteraj  Komperšak Jože ml.
Jurovski Dol in Varda Horvat Rudi
Partinje        Krajnc Silvo
Malna  Bauman Milan

VIDEO VSEBINA - Lovski krst Dušan

OBČANI SO ČISTILI SVOJE ZASELKE

V soboto, 13.04.2013, so se občani, ki jim je mar za urejeno in čisto okolje odpravili na čistilno akcijo, ki jo kot vsako leto doslej organizirata Lovska družine Sv. Jurij v Slov. goricah in Občina Sv. Jurij v Slov. goricah.

Udeleženci so se lotili pobiranja plastike, pločevink in drugih odvrženih smeti ob določenih cestah, poteh, potokih in robovih gozdov. Večjega odlagališča na območju občine ni bilo zaslediti. Namen čistilne akcije je bilo v nekaj urah pobrati čim več odpadkov, ki jih okoljsko neosveščeni odvržejo v naravno okolje.

Čistilne akcije se je udeležilo približno 70 občanov, ki so zbrali 450 kg v naravo odvrženih odpadkov.

Po zaključku akcije je pri lovskem domu sledila pogostitev in druženje vseh sodelujočih.

PRENOS:
docŠtevilo udeležencev čistilne akcije po zaselkih