jurjevidneviprva

Revirni vodje:

REVIR    VODJA
Žitence         Simonič Dejan
Sp., Sr., Zg. Gasteraj  Komperšak Jože ml.
Jurovski Dol in Varda Horvat Rudi
Partinje        Holer Boris
Malna  Bauman Milan

VIDEO VSEBINA - Lovski krst Dušan

SREČANJE GASILCI - LOVCI V JUROVSKEM DOLU

Z začetkom aprila so se pričeli Jurjevi dnevi. Za uvod v praznovanje domačega farnega patrona in občinskega praznika je bilo nepogrešljivo srečanje med PGD Sv. Jurij in LD Sv. Jurij, ki se je pričelo na trgu v Jurovskem Dolu, v petek, 07.04.2017.  V nagovoru organizatorja letošnjega srečanja LD Sv. Jurij je bil poseben poudarek dan prijateljskem druženju, izmenjavi izkušenj in z obujanjem spominov ter tradicijo, katero gojijo že celih 28 let.

Vzdušje  postane športno med samim merjenjem moči v sedmih panogah. Pravijo, da rezultati sicer niso toliko pomembni, si pa vseeno vsi nastopajoči in prisotni želijo biti boljši od nasprotnika. Biti boljši od nasprotnika so letos okusili ponovno po dveh  letih prav lovci, saj so v izredno napetem športnem duhu, pri rezultatu tri proti tri v odločilni sedmi disciplini zmagali in ponosno dvignili prehodni pokal.

Po končanem srečanju so spodbudne besede vseh govornikov prispevali k prijaznemu vzdušju med zbranimi.  Besede župana Občine Sv. Jurij g. Petra Škrleca, predstavnika PGD Sv. Jurij g. Gregorja Nudla ter farnega župnika g. Janka Goergnerja so zvenele v tem duhu, saj ob današnjem tempu življenja le redko najdemo priliko in čas za tako prijazne trenutke.

Sledila je analiza popoldanskega dogajanja, pregled planov in nalog obeh društev v bodoče,  ter  pogostitev s srnjakovim  golažem in domačo kapljico.

Zapisal:  F. Krivec

Lovci gasilci_17