OBVEZNI IZVODI PLAKATOV IN DRUGIH PUBLIKACIJ ZA LOKALNE VOLITVE

Zakon o obveznem izvodu publikacij določa, da je potrebno Narodni in univerzitetni knjižnici (NUK) poslati obvezne izvode od vsakega izdanega predvolilnega gradiva kot so promocijski plakati, letaki, brošure, zgibanke ali druge publikacije.

Za predajo tovrstnega gradiva NUK so odgovorni organizatorji volilne kampanje: politične stranke, liste ali neodvisni/ne kandidati/kandidatke.

Osnovno navodilo

Plakate je potrebno oddati v elektronski obliki na NUK-ov portal SVAROG, http://svarog.nuk.uni-lj.si/.

Letake, zgibanke in podobno je potrebno oddati v fizični obliki po 4 izvode in priložiti dobavni list (z zgolj osnovnimi podatki: naslov pošiljatelja, e-pošta in število izvodov).

Več podrobnosti v prilogah.

Pavla Meglič
Služba za pridobivanje knjižničnega gradiva
Narodna in univerzitetna knjižnica

Priloge: