jurjevidnevi2019

Poročilo Mariborskega vodovoda d.d. o skladnosti pitne vode za leto 2017

Skladnost pitne vode je Mariborski vodovod, d.d. tudi v letu 2017, tako kot do sedaj, zagotavljal z izvajanjem notranjega nadzora po izdelanem HACCP načrtu oziroma z obvladovanjem procesov od črpanja podzemne vode, njene obdelave, prečrpavanja in distribucije do uporabnikov. Skladnost pitne vode se je spremljala na črpališčih, na omrežju v vodooskrbnih objektih in pri uporabnikih (večinoma v osnovnih šolah in vrtcih ter deloma v gostinskih objektih). Izvajanje notranjega nadzora se je vršilo v skladu z določili Pravilnika o pitni vodi (Ur.l.RS, št. 19/2004, 35/2004, 26/2006, 92/2006, 25/2009 in 74/15).

Skupno je bilo v sklopu izvajanja notranjega nadzora v letu 2017 odvzetih 2.179 vzorcev za mikrobiološka preskušanja in 111 za kemijska preskušanja. Na celotnem sistemu Mariborskega vodovoda d.d. je bilo v letu 2017 mikrobiološko neskladnih 3,2% vzorcev, kemijsko pa je bil neskladen 1 vzorec.

Podrobnejše poročilo ter več podatkov o kakovosti pitne vode se nahaja na spletni strani: http://www.mb-vodovod.si/

Pitno vodo, ki jo je v letu 2017 dobavljal Mariborski vodovod za občino Sveti Jurij, Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano ocenjuje kot skladno z zahtevami Pravilnika o pitni vodi. Glede na obseg opravljenih preskušanj, ocenjujejo pitno vodo kot varno.

thumb Telovadnica na prostem2

plakatA3 Ozivitev trskega jedra ESRR