OBVESTILO OBČANOM IN OBČANKAM

Naprošamo vas, da zaradi povečanega števila okužb in razglašene epidemije vzpostavite stik z občinsko upravo preko telefona, elektronske pošte ali navadne pošte, občino pa obiščete le v nujnih primerih.

Ob tem vas obveščamo, da v kolikor sumite ali imate potrjeno okužbo na Covid-19 in ne boste imeli možnosti zagotovitve oskrbe s hrano in drugimi nujnimi zadevami (zdravila, zaščitna sredstva…) lahko za pomoč pokličete na tel. št. 041 327 011 (Samo Kristl) ali 051 425 034 (Alen Breznik).

Vse občane in občanke tudi prosimo, da še naprej upoštevajo vse preventivne ukrepe h katerim pozivata vlada in NIJZ, saj bomo le tako omejili širjenje okužbe s koronavirusom.

POKOJNINSKA DOBA ZA DELO NA KMETIJI, VKLJUČNO Z DELOM NA DRUŽBENEM ALI NA ZADRUŽNEM POSESTVU, BREZ PLAČILA DODATNIH PRISPEVKOV

Društvo za pomoč pri upokojevanju obvešča o pokojninski dobi za delo na kmetiji.

POKOJNINSKA DOBA ZA DELO  NA KMETIJI, VKLJUČNO Z DELOM  NA DRUŽBENEM ALI NA ZADRUŽNEM POSESTVU,

BREZ PLAČILA DODATNIH PRISPEVKOV.

To dobo lahko uveljavite:

- kot lastnik, solastnik ali zakupnik kmetijskih zemljišč ali njihov zakonec ter, kot  uživalec kmetijskega zemljišča. V tem primerih lahko uveljavite pokojninsko dobo od 1.1.1972 do 31.12.1983.

- kot delavec na zasebnem, družbenem ali zadružnem  kmetijskem posestvu od 1.1.1958 , če je bilo delo stalno ( vsakodnevno) in se je  delo opravljalo po navodilih in pod nadzorom delodajalca -gospodarja, ter, da je bilo delo plačano.

Za plačilo se šteje tudi plačilo v  naravi ( stanovanje, hrana,..) in tudi v primeru, če je bilo plačilo v  pretežni meri v naravi.

Za kmetijskega delavca se šteje oseba, ki je opravljala dela , ki so v neposredni zvezi s kmetijsko proizvodnjo na kmetijskem posestvu npr.: dela v poljedelstvu, živinoreji, perutninarstvu, sadjarstvu, čebelarstvu, zelenjadarstvu, vinogradništvu,…

Obrazec za brezplačno preveritev pogojev za priznanje pokojninske dobe je na spletni strani društva,

www.drustvo-pomoc-upokojitev.lrf–pomurje.si

Dodatne informacije: