NUJNO OBVESTILO - MOTENO DELOVANJE UPRAVE

Spoštovane občane obveščamo, da bo zaradi izpada elektrike zelo moteno delovanje občinske uprave v petek, ponedeljek in torek od 8.30 do 13.30 ure.

Za nujne stvari pokličite župana g.Škrlec na GSM: 041 327 580 ali g.Kristl Samo na GSM: 041 327 011.

Prosimo za razumevanje. Hvala.

POKOJNINSKA DOBA ZA DELO NA KMETIJI, VKLJUČNO Z DELOM NA DRUŽBENEM ALI NA ZADRUŽNEM POSESTVU, BREZ PLAČILA DODATNIH PRISPEVKOV

Društvo za pomoč pri upokojevanju obvešča o pokojninski dobi za delo na kmetiji.

POKOJNINSKA DOBA ZA DELO  NA KMETIJI, VKLJUČNO Z DELOM  NA DRUŽBENEM ALI NA ZADRUŽNEM POSESTVU,

BREZ PLAČILA DODATNIH PRISPEVKOV.

To dobo lahko uveljavite:

- kot lastnik, solastnik ali zakupnik kmetijskih zemljišč ali njihov zakonec ter, kot  uživalec kmetijskega zemljišča. V tem primerih lahko uveljavite pokojninsko dobo od 1.1.1972 do 31.12.1983.

- kot delavec na zasebnem, družbenem ali zadružnem  kmetijskem posestvu od 1.1.1958 , če je bilo delo stalno ( vsakodnevno) in se je  delo opravljalo po navodilih in pod nadzorom delodajalca -gospodarja, ter, da je bilo delo plačano.

Za plačilo se šteje tudi plačilo v  naravi ( stanovanje, hrana,..) in tudi v primeru, če je bilo plačilo v  pretežni meri v naravi.

Za kmetijskega delavca se šteje oseba, ki je opravljala dela , ki so v neposredni zvezi s kmetijsko proizvodnjo na kmetijskem posestvu npr.: dela v poljedelstvu, živinoreji, perutninarstvu, sadjarstvu, čebelarstvu, zelenjadarstvu, vinogradništvu,…

Obrazec za brezplačno preveritev pogojev za priznanje pokojninske dobe je na spletni strani društva,

www.drustvo-pomoc-upokojitev.lrf–pomurje.si

Dodatne informacije: