thumb vabilo koncno page 1

thumb vabilo koncno page 3

thumb vabilo koncno page 4

ČISTILNA AKCIJA

Na prijetno sončno soboto, 8. aprila 2017,  je v organizaciji Lovske družine Sv. Jurij Jurovski Dol in Občine Sv. Jurij v Slov. goricah na območju celotne občine potekala čistilna akcija. Na devetih zbirnih mestih po posameznih zaselkih se je zbralo okrog 60 prostovoljcev. Razdeljeni v skupine so obšli ceste, poti in bolj izpostavljene dele gozdov, kjer so pobirali plastiko, pločevinke in druge v naravo odvržene stvari.

V času čistilne akcije so zbrali in na deponijo predali okrog 800 kg odpadkov. Ugotavljamo, da je tovrstnih odpadkov iz leta v leto manj, kar pomeni, da se ljudje vse bolj zavedajo pomembnosti čistega okolja.

Akcija se je zaključila med 12. in 13. uro pri lovskem domu, kjer so lovci Lovske družine Sv. Jurij v Slov. goricah poskrbeli za malico za vse udeležence.

slika1slika2slika3

NVZCOS