ČISTILNA AKCIJA

Na toplo sončno soboto, 11.04.2015, se je v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah na devetih zbirnih točkah zbralo okrog devetdeset okoljsko ozaveščenih prostovoljcev, ki so čistili divja odlagališča in smeti v gozdovih, ob potokih, poteh in cestah. V dobrih štirih urah so naravo očistili skoraj tone odpadkov in s tem poskrbeli za čistejšo, z odpadki manj obremenjeno naravno okolje.

Po končani akciji je sledilo druženje in malica vseh sodelujočih pri lovskem domu, ki so jo pripravili lovci Lovske družine Sv. Jurij. v Slov. goricah.

Akcija je potekala v duhu okoljskega ozaveščanja občanov. V občini imamo dobro organizirano službo odvoza in ločevanja odpadkov, zato res ni potrebe in opravičila za odlaganje odpadkov v naravo.

DSCN4711DSCN4719DSCN4723DSCN4731