vabilo SvJurij Page 1vabilo SvJurij Page 2vabilo SvJurij Page 3vabilo SvJurij Page 4vabilo SvJurij Page 5vabilo SvJurij Page 6

NUJNO OBVESTILO - MOTENO DELOVANJE UPRAVE

Spoštovane občane obveščamo, da bo zaradi izpada elektrike zelo moteno delovanje občinske uprave v petek, ponedeljek in torek od 8.30 do 13.30 ure.

Za nujne stvari pokličite župana g.Škrlec na GSM: 041 327 580 ali g.Kristl Samo na GSM: 041 327 011.

Prosimo za razumevanje. Hvala.

JAVNI POZIV ZA IZBOR JURJEVEGA VINA

Na podlagi Pravilnika za določanje pogojev, ki jih morajo izpolnjevati vina, ki želijo kandidirati za naziv »Jurjevo vino«, objavljam

JAVNI POZIV

za izbor »Jurjevega vina«

1. Organizator izbora

Občina Sv. Jurij v Slov. goricah, Jurovski Dol 70/b, 2223 Jurovski Dol v sodelovanju z Društvom vinogradnikov Sv. Jurij vabi vinarje na območju Občine Sv. Jurij v Slov. goricah k sodelovanju na izboru »Jurjevega vina«.

2. Pogoji, ki jih morajo izpolnjevati vina

Vina, ki jih želijo vinogradniki prijaviti na izbor »Jurjevega vina«, morajo izpolnjevati naslednje pogoje:

1. Grozdje mora biti pridelano in vino donegovano na območju Občine Sv. Jurij v Slov. goricah.
  2. Vinogradnik oz. vinar mora biti vpisan v register pridelovalcev vin pri Upravni enoti Lenart.
  3. Na ocenjevanju pri Kmetijsko – gozdarskem zavodu Slovenije ali pri drugih pooblaščenih organizacijah mora vino doseči najmanj 17,01 točk.
  4. Najmanjša količina vina, ki se želi potegovati za naziv »Jurjevo vino« je 300 litrov.
  5. Vinogradnik v preteklem letu za svoja vina ni prejel naziva »Jurjevo vino«.

3. Prijava

Vinogradniki prijavijo svoje vzorce izključno na obrazcih iz dokumentacije in slednji priložijo ustrezna dokazila. Za vsako prijavljeno vino oz. vzorec je potrebno dostaviti dve (2) steklenici vina.

4. Ocenjevalna skupina

Ocenjevalno skupino sestavljajo župan, članice in člani občinskega sveta, predstavnik občinske uprave in predstavnik Društva vinogradnikov Sv. Jurij.

Ocenjevalna skupina po pokušini izbere vino, ki ga bo kot »Jurjevo vino« predstavljal župan v času od enega do drugega ocenjevanja.

5. Izbor »Jurjevega vina«

Izbor »Jurjevega vina« bo potekal v petek, 29.04.2016 ob 16. uri v Avli Fredija Neuvirta v Kulturnem domu Jurovski Dol.

Kot »Jurjevo vino« bo razglašeno vino, ki bo najbolje ocenjeno s strani ocenjevalne skupine.

6. Sprejem vzorcev

Vzorci in prijavna dokumentacija morajo biti dostavljeni v Kulturni Dom Jurovski Dol, Avlo Fredija Neuvirta, v četrtek, 28.04.2016 med 19. in 20. uro.

7. »Jurjevo vino« kot protokolarno vino občine

Vinogradnik, katerega vino bo izbrano za »Jurjevo vino« ima pravico in obveznost, da to vino ustekleniči in opremi z etiketo in da izbrano vino za obdobje enega leta prodaja Občini Sv. Jurij v Slov. goricah. Izbrani vinogradnik pa je dolžan organizirati tudi pogostitev udeležencev po osrednji občinski proslavi z »Jurjevim vinom«.

Jurovski Dol, 15.04.2016

Zadeva: 081-1/2016-1