Javni razpisi     obcinskisvet     obrazci     kijz     vprasaj

vabilo SvJurij Page 1vabilo SvJurij Page 2vabilo SvJurij Page 3vabilo SvJurij Page 4vabilo SvJurij Page 5vabilo SvJurij Page 6

panorama-jurij3

OBVESTILO OBČANOM IN OBČANKAM

Naprošamo vas, da zaradi povečanega števila okužb in razglašene epidemije vzpostavite stik z občinsko upravo preko telefona, elektronske pošte ali navadne pošte, občino pa obiščete le v nujnih primerih.
 
Ob tem vas obveščamo, da v kolikor sumite ali imate potrjeno okužbo na Covid-19 in ne boste imeli možnosti zagotovitve oskrbe s hrano in drugimi nujnimi zadevami (zdravila, zaščitna sredstva…) lahko za pomoč pokličete na tel. št. 041 327 011 (Samo Kristl) ali 051 425 034 (Alen Breznik).
 
Vse občane in občanke tudi prosimo, da še naprej upoštevajo vse preventivne ukrepe h katerim pozivata vlada in NIJZ, saj bomo le tako omejili širjenje okužbe s koronavirusom.

MODNA REVIJA - PREDSTAVITEV KOLEKCIJE ART DESIGN

V nedeljo 23.4.2016 ob 11.00 uri je bila v kulturnem domu v Jurovskem Dolu, v okviru  praznovanja občinskega praznika Občine Sv. Jurij v Slovenskih goricah,  modna revija »Art design«,  slikarke in modne kreatorke Andreje Tusulin iz Zg. Partinja.  Njena dela so nato bila na ogled  na razstavi »Moda in umetnost«  do 31.5.2016 v Werglezovi hiši v centru Jurovskega Dola.  Na modni reviji in razstavi smo videli unikatna oblačila, torbice in nakit, originale Andrejinih slik  ter vreče z potisk slik.
Modna blogarka ekipe Trendna.si Janja Kraner  je po ogledu modne revije napisala, da so Vsa oblačila zelo nosljiva, kar na današnjih modnih revijah samostojnih ustvarjalcev le redko zasledimo. Navdušili so nas materiali, saj so vsa oblačila izdelana iz udobnega slovenskega blaga (bombaža), nakit pa je izdelan iz kombinacij lesa, pravega usnja ter kristalov Swarovski.
Znamka Tusulin nam je predstavila kolekcijo pomlad/poletje, kjer bomo nosile obleke, tunike, trenerke, pajkice, jopice, majčke, prešita krila ter krila na balon. Vsa oblačila so zelo udobna ter iz naravnih materialov, kar je še posebej dragoceno v vročih poletnih dneh. Prav vsak stil, pa naj bo eleganten, športen ali le za vsak dan, je znamka Tusulin začinila z zelo nosljivim nakitom (ogrlice, zapestnice, uhani, prstani) in torbicami.
Manekenke so se v oblačilih Tusulin počutile zelo udobno. Vendar nam gledalcem niso oči privabljali le kroji ter barvne kombinacije, ampak predvesem to, kako je Tusulinovi uspelo združiti modo in umetnost. Ker je Andreja Tusulin slikarka, med drugimi društvi tudi članica Likovne  skupine  Kulturnega društva Ivan Cankar Jurovski Dol,   je svoje slike prelila na kreacije in tako oblačilom dodala le še piko na i. Slike na oblačilih - modna revija je bila prava živa galerija in prava paša za oči.
Celotna razstava se je 6.6.2016 preselila v center Maribora, na Gosposko 5, I. nadstropje Galerije Kreativnih, kjer si jo je možno ogledati do 4.7.2016.
Miroslav Breznik, predsednik kulturnega društva

23.4.2016 -andreja tus. 07123.4.2016 -andreja tus. 09323.4.2016 -andreja tus. 10723.4.2016 -andreja tus. 11523.4.2016 -andreja tus. 14323.4.2016 -andreja tus. 14523.4.2016 -andreja tus. 16523.4.2016 -andreja tus. 260

Vreme

Spletna stran Občine Sveti Jurij v Slovenskih Goricah uporablja piškotke zaradi boljšega delovanja in zagotavljanja storitev spletne strani. Več o piškotkih