Oživitev trškega jedra Jurovski Dol

• DRUŠTVO VINOGRADNIKOV SV. JURIJ V SLOV. GORICAH
  • DRUŠTVO KMEČKIH GOSPODINJ SV. JURIJ V SLOV. GORICAH
  • KUTLURNO DRUŠTVO IVAN CANKAR JUROVSKI DOL
  • GOSTILNA ŠPINDLER, KONRAD MATEJA S.P.
  • PROSTOVOLJNO GASILSKO DRUŠTVO SV. JURIJ V SLOV. GORICAH

Občina Sv. Jurij v Slov. goricah ima v letu  2012 obnovljeno vaško/trško jedro, ki predstavlja zaokroženo celoto, katero tvorijo kulturni dom, Slomškov dom, župnišče Gostilna Špindler in dominanta trga, gotska cerkev, posvečena Sv. Juriju. Osrednji občinski trg, ki s svojo krožno podobo daje videz celovitosti in povezovanja ter nam zaradi njegove odlične akustičnosti, daje priložnost za organizacijo raznih prireditev in drugih dogodkov na prostem. V želji, da trg postane mesto druženja vseh generacij, mesto obujanja in ohranjanja kulture in kulturne dediščine območja, mesto pridobivanja novih znanj, izvajamo projekt Oživitev trškega jedra.

Na trgu se bodo v okviru projekta odvijale različne prireditve, srečanja, delavnice, dnevi različnih tematik, ki bodo v prvi vrsti namenjeni občanom Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, cilja pa se tudi na širšo populacijo, torej turiste. Trškemu jedru se bo z realizacijo projekta skušala vrniti funkcija, ki jo je imel v preteklosti, ko so trška jedra pomenila središče bivanja in dogajanja v kraju. Trgu želimo z izvedbo projekta »vdihniti dušo«, kar lahko storimo s pomočjo kulturne dediščine in kulturnega potenciala ter prenašanja znanj na mlade rodove, kar so v projektu nosilni elementi revitalizacije trga. V želji, da trg postane prostor zbiranja kulture, znanja in kulturne dediščine, z namenom povezovanja vseh generacij in širokim partnerstvom v projektu, ki prihajajo iz različnih panog, se bo izoblikovala raznolika ponudba aktivnosti, dejavnosti in prireditev, pa tudi izobraževanj, predvsem z namenom obujanja spomina na domačina, poslanca državnega in deželnega zbora, ministra v Koroščevi vladi in župana Malne in predvsem izrednega slovenskega domoljuba, Ivana Roškarja ter promociji Roškarjeve trte, ki raste na zelenici tik ob trgu. S projektom bomo kupili opremo (prenosljiv oder, premične stojnice, gasilske mize, digitalni spomenik, degustacijske kozarce, mikrofone idr.), ki je potrebna za izvedbo prireditev in drugih dogodkov: izvedba simpozija o kmetu in politiku pod njegovo trto, prireditev poezije pod Roškarjevo trto, izdaja knjige o življenju Ivana Roškarja, izvedba delavnic za otroke na temo Ivan Roškar in ohranjanje kulturne dediščine, izvedba delavnic o uporabi defibrilatorja, izvedba prireditve Ličkanje na vasi in Pričakajmo mlado vino pod Roškarjevo trto. Vse zgoraj navedeno pa bomo seveda uporabljali tudi za številne dogodke, ki se na trgu odvijajo že sedaj in so zmeraj pogrešljiv del pri izvedbi prireditev.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Cilj: Varovati okolje, ohranitev naravnih vrednost, kulturne dediščine

Ukrep: Aktivnosti in infrastruktura za spodbujanje rabe obnovljivih virov energije in okolju prijaznih oblik transporta, podpora za razvoj tržnih in turističnih dejavnosti (prosti čas, razvoj kulturnih dejavnosti, tehniška dediščina, spodbujanje aktivnega življenjskega sloga)

Pričakovani rezultati: Novi produkti, ki prispevajo k razvoju turizma, ekologije, športa, kulture in društvenih dejavnosti

Dodatne informacije:

esrr

ovtarlogo

TURISTIČNA IN PROMOCIJSKA TAKSA V OBČINI SV. JURIJ V SLOVENSKIH GORICAH

Občinski svet Občine Sv. Jurij v Slov. goricah je 26.09.2019 sprejel Odlok o turistični in promocijski taksi v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah (Medobčinski uradni vestnik, št. 18/2019), ki bo pričel veljati z 12.10.2019.

Odlok o turistični in promocijski taksi v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah določa višino turistične in posledično promocijske takse, ki v skladu z Zakonom o spodbujanju razvoja turizma (Uradni list RS, št. 13/18) znaša 25% turistične takse.

Turistična taksa v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah znaša: 1,00 EUR. Promocijska taksa se obračuna od turistične in znaša 25% obračunane turistične takse, kar pomeni 0,25 EUR na prenočitev na osebo.

Turistična in promocijska taksa v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah, ki se obračunavata od 12.10.2019, znašata 1,25 EUR.

Polovična turistična in promocijska taksa v Občini Sv. Jurij v Slov. goricah znašata 0,63 EUR.

Turistično in promocijsko takso v imenu in na račun občine pobirajo sobodajalci hkrati s plačilom storitev za prenočevanje. Pobrano takso nato nakažejo na poseben transakcijski račun Občine Sv. Jurij v Slov. goricah št. SI56 0110 0845 0179 768 do 25. dne v mesecu za pretekli mesec.

Sklic nakazila je sestavljen iz:
model SI19, vaša davčna številka – 07129 – mesec in leto za katerega nakazujete takso.

Znesek promocijske takse bo avtomatsko prenakazan na transakcijski račun Slovenske turistične organizacije.

Vsi nastanitveni obrati morajo biti prijavljeni v Registru nastanitvenih obratov (AJPES). Podatke o številu nočitev pa Občina Sv. Jurij v Slov. goricah pridobiva direktno iz aplikacije e-Turizem.

Za dodatne informacije lahko pokličete na 02/7295253 (Jasna Senekovič).

Priloga: Primer položnice za mesec september 2019
pdfPoloznica - turisticna taksa.pdf