Kulturno društvo Ivan Cankar

Kulturno društvo Ivan Cankar Jurovski Dol
Jurovski Dol 1, 2223 Jurovski Dol

ODRASLA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik, tel.: 041 414 402, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. , Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Cilka Neuvirt, tel.: 02 7205 040, 041 752 652
Strokovni vodja - mentor: Darinka Kramberger, tel.: 051 342 357, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

MLADINSKA FOLKLORNA SKUPINA JUROVČAN

Organizacijski vodja: Miroslav Breznik
Strokovni vodja - mentor: Nevenka Gungl, tel.: 031 637 728, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Jurovski oktet

Organizacijski vodja: Franc Črnčec, tel.: 02 7205 041, 040 556 056, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Strokovni vodja - mentor: Franc Divjak, tel.: 041 558 030

Likovna skupina

Organizacijski vodja: Stane Jankovič, tel.: 041 456 964, 041 492 183, e-pošta: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Dramska skupina

Po poteh sakralne in profane stavbne kulturne dediščine

Folklorna dejavnost v Jurovskem Dolu

ZAŠPILAJ IN ZAKRIKAJ PO DOMAČE

Obiskovalci so v nedeljo 24. februarja ponovno do zadnjega kotička napolnili dvorano kulturnega doma v Jurovskem Dolu, kjer smo za njih pripravili zabavno prireditev "Zašpilaj in zakrikaj po domače". Prireditev  je v narečju hudomušno vodila Janja Roškarič, plesalka FS Jurovčan, vmes pa pletla zanimivo izročilo o tradiciji krikanja ali juckanja, ki je  praviloma povezano z veseljem, bodisi ob vasovanju, porokah itn.

Program domače glasbe, pesmi, krikanja in humorja, so  pripravili Ansambel Refren, Ansambel Zadetek, Veseli Jurovčani, Srčni muzikanti, Ansambel Norost,  Razigrani fantje, godci Folklorne skupine Jurovčan, harmonikarji Vinko Ornik, Matic Družovič, Anej Pavalec, Peter Došler,  Filip in Patrik Brumen ter Jože Breg s prijatelji.

Krikarji - juckarji Marko Šebart, Ivan Črnčec (Finštrov Hanek), Božo Harc, Jasmina Dreier, Monika Vnuk in Lovro Marinšek, so s svojimi vložki popestrili  prireditev, z njimi pa je veselo zakrikala tudi publika.

Zbrane prostovoljne prispevke bomo namenili za opremo naših folklornih skupin in druge dejavnosti društva.

Po prireditvi smo vsem obiskovalcev gostoljubno ponudili, "jüžno - krüh z zablom, lűk in kuklo", pa tudi dobre vinske kapljice ni manjkalo. Vse navedeno so  nam prispevali naši zvesti donatorji, za kar se jim iz srca zahvaljujem. Veselo druženje muzikantov, krikarjev in obiskovalcev, je trajalo do poznega večera ter so vsi odhajali domov zadovoljni in nasmejani.

V bodoče bomo to prireditev poskušali izvajali na prostem na osrednjem trgu v Jurovskem Dolu, v sklopu projekta oživitve trškega jedra, tako kot mnoge druge prireditve.

Miroslav Breznik
predsednik kulturnega društva in organizacijski vodja FS Jurovčan