1. KMEČKE IGRE DRUŠTVA KMEČKIH GOSPODINJ SV. JURIJ V SLOV. GORICAH SO USPELE

Članice Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij so v nedeljo, 14.04.2013 organizirale 1. Kmečke igre. K sodelovanju so bile povabljene vse organizacije na območju občine, iger pa so se s po štirimi člani udeležili Župnijska Karitas Sv. Jurij, Kulturno društvo Ivan Cankar, Krajevna organizacija Rdečega križa Sv. Jurij, Zadruga Dobrina, Prostovoljno gasilsko društvo Sv. Jurij, Športno društvo Sv. Jurij, Lovska družina Sv. Jurij, Turistično društvo Dediščina, Občinski odbor SDS, Čebelarsko društvo Sv. Jurij, Društvo upokojencev Sv. Jurij in Občina Sv. Jurij v Slov. goricah.

Ekipe so se pomerile v raznih zabavnih kmečkih igrah, s katerimi so udeleženci pokazali nekaj svojega znanja in spretnosti. Predstavniki ekip so molzli kravo, luščili koruzo, gnetli testo in izdelovali pletenico, prebirali orehe in krompir idr. Igre je povezoval Gregor Lasecky. Čeprav ni bil glavni namen iger zmagati, so si največ točk priigrali člani Prostovoljnega gasilskega društva Sv. Jurij, za kar jim je bila podeljena »Jurovska rožica«. Drugo mesto so zasedli člani ekipe Župnijske Karitas Sv. Jurij, ki so prejeli sadni kruh, za tretje mesto je ekipa Kulturnega društva Ivan Cankar prejela janeževe upognjence. Prve tri ekipe so prav tako prejele domače vino. Ostale ekipe so v zahvalo za sodelovanje prejele priznanje in paket raznega peciva. Vse nagrade oz. podeljene dobrote so pripravile članice Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij v Slov. goricah.

Gospodinje pa niso pozabile niti na vse ostale, ki so si prišli igre ogledat. Zanje je bila pripravljena kisla juha, prav tako pa tudi obloženi kruhki in domače pecivo in pijačo.

Šaljivost kmečkih iger je pustila nasmeh na obrazih številnih obiskovalcev. Veselo druženje se je tako nadaljevalo v pozno popoldan z željo, da postanejo vsakoletne.