OBČNI ZBOR DRUŠTVA KMEČKIH GOSPODINJ SV. JURIJ V LETU 2013

Društvo kmečkih gospodinj Sv. Jurij, je imelo redni letni OBČNI ZBOR v četrtek, 07. 02. 2013 ob 19. uri v »Okrepčevalnici pri Ančki« v Zg. Partinju 28 a, Jurovski Dol. Pisotnih je bilo 18 članic od 25. Kar nekaj članic je bilo žal zadržanih zaradi bolezni.

Po pozdravnem nagovoru podpredsednice ga. Mirande Komperšak in izvolitvi organov občnega zbora, so le-ti zavzeli svoja mesta. Občni zbor je vodil predsednik delovnega predsedstva g. Branko Senekovič, članici sta bili ga. Romana Kamenšak in ga. Olga Grabušnik.

Sledilo je poročilo društva za preteklo leto, poročilo blagajnika in nadzornega odbora. Iz poročila podpredsednice Mirande Komperšak je razvidno, da je bilo preteklo leto zelo delovno in pestro. Sodelovale smo z vsemi društvi v kraju, ki so nas povabila k sodelovanju, kakor tudi s sosednjimi društvi. Izvedle smo večino zastavljenih ciljev in opravile še nekaj dodatnih aktivnosti. Verjetno bi res bil primeren komentar enega izmed navzočih gostov, ki je dejal: »Kaj ste sploh bile kaj doma«. Zahvala gre tudi našim partnerjem in družinam za obilico razumevanja pri našem delu. Velika zahvala gre vsem članicam za prizadevno prostovoljno delo. Tu gre zahvala tudi Občinski upravi in županu g. Petru Škrlecu, ki ima vedno posluh za društvo.

Ker je predsednica ga. Mira Rotman podala pisno izjavo o nepreklicnem odstopu z mesta predsednice društva, je sledila izvolitev nove predsednice društva in posledično tudi podpredsednice društva. Soglasno smo z dvigom rok izvolili za novo predsednico DKG Sv. Jurij ga. Mirando Komperšak in podpredsednico društva ga. Sabino Krempl.

Sledile so razprave po poročilih. K besedi so se priglasili vabljeni gostje in predstavniki društev. Med njimi župan Občina Sv. Jurij v Slov. goricah g. Peter Škrlec, predstavnik Kmetijsko svetovalne službe Lenart, g. Branko Senekovič, ga. Angelca Rakuša iz Zveze kmetic G. Radgona, pred. Krajevne organizacije RK ga. Olga Breznik, starešina LD Sv. Jurij g. Franc Krivec, pred. DU g. Jožef Šinko, predstavnik GD g. Rudi Tetičkovič, predstavnik ŠD g. Ribič Dušan, predstavnik čebelarjev g. Janez Šenveter, pred. Društva kmečkih žena Jakobski Dol ga. Jožica Šerbinek, pred. TD Dediščina ga. Marija Šauperl, pred. KD Ivan Cankar g. Miroslav Breznik, predstavnik vinogradnikov g. Ivo Toplak, svojo odsotnost pa je predhodno opravičil ravnatelj OŠ Jožeta Hudalesa g. Stanislav Senekovič.
Vsi navzoči gostje so se zahvalili za sodelovanje v preteklem letu, z željo dobrega sodelovanja ter uspešnih skupnih projektov še naprej.

Novo izvoljena predsednica Miranda Komperšak je podala načrt dela in finančni plan za leto 2013, ki so ga članice soglasno potrdile.

Zahvaljujemo se novoizvoljeni predsednici ga. Mirandi za dosedanje vodenje in ji želimo dobrega sodelovanja in razumevanja tudi v prihodnje.

Ker pa občni zbor sovpada s pustovanjem, seveda tudi brez mask ni šlo. Članicama se prisrčno zahvaljujemo za popestritev večera.

Po uradnem delu občnega zbora je sledilo družabno druženje s pogostitvijo in prijetno glasbo, vse do jutranjih ur.

{phocagallery view=category|categoryid=50|limitstart=0|limitcount=0}