STROKOVNA EKSKURZIJA DRUŠTVA KMEČKIH GOSPODINJ SV. JURIJ 2014 - PO GORIČKEM

V mesecu juniju se članice društva kmečkih gospodinj že tradicionalno odpravijo na strokovno ekskurzijo. Letos so se izleta po goričkem udeležile v soboto 21. 06. 2014. Najprej so si ogledale goričko kmečko sirarno, kjer so poskusile dobrote iz kozjega, ovčjega in kravjega mleka. Sledil je ogled Tropskega vrta v Dobrovniku, ki je znan po velikem številu orhidej.

Pot jih je vodila naprej do gradu Grad, največjega gradu v Sloveniji. Po kosilu so se odpravile v Evangeličansko cerkev, kjer jih je sprejela evangeličanska duhovnica in jim na kratko predstavila cerkev in evangeličansko vero ter delovnik evangeličanske duhovnice. Nato so se udeleženci izleta lahko odžejali pri slatinskem vrelcu, kjer je izvir z železom bogate mineralne vode.

Izlet pa so zaključile v slovenski pivovarni čez mejo (Avstrija), ki nosi naziv pivovarna leta pri naših severnih sosedih. V pivovarni varijo piva visoke fermentacije. Nekaj vrst piva so ob lahkem prigrizku tudi poizkusili. V prijetnem razpoloženju je dan vse prehitro minil.

"Daj vsakemu dnevu možnost,

da bo najlepši dan v tvojem življenju."

Mark Twain

IMG 0178IMG 0180IMG 0182IMG 0193IMG 0214IMG 0236IMG 0238IMG 0256IMG 0261IMG 0278IMG 0279IMG 0297