Strokovna ekskurzija »VULKANLAND« AVSTRIJA, sobota, 22.12.2012

Članice DKG Sv. Jurij smo organizirale izlet v Avstrijo. V goste smo povabile članice Društva kmečkih žena iz Jakobskega Dola, le te so se z veseljem odzvale povabilu. Namen izleta je bil ogled regije »VULKANLAND«, ki je eden najboljših primerov dobre prakse razvoja podeželja v Evropi.

Najprej smo obiskale društvo kmečkih žena »Eigenart am bauernhof« v Gnasu. Tu je potekal sprejem in razgovor z vodstvom in članicami društva, ogled društvenih prostorov in ogled božično novoletne razstave. Pozdravil nas je tudi tamkajšnji župan in predsednica občinske uprave. Članice DKG Sv. Jurij smo se predstavile z svojimi izdelki in za vse prisotne pripravile manjšo pogostitev. Poleg dobrot, ki so jih spekle naše pridne članice, seveda ni manjkalo tudi kuhano vino.

Nato smo se odpravile v čokoladnico Zotter in poskusile več vrst čokolad v trdi in tekoči obliki.

Sledil je postanek na kmetiji »Vulkano« v Auersbachu – svinjerejska kmetija povezana v skupno blagovno znamko mesnih proizvodov »Vulcano« - obisk » Sveta šunk na 1000 m2«, kateremu je sledilo kosilo v gostišču Kauffmann.

Na koncu smo še obiskale božično novoletni sejem v starem centru mesta Graz z ledenimi jaslicami (50 ton ledu) in bogato ponudbo izdelkov in kulinarike.

Vodenje izleta in prevajanje, pa je več kot odlično opravil mag. Bojan Mažgon.

{phocagallery view=category|categoryid=49|limitstart=0|limitcount=0}