UDELEŽBA NA DRŽAVNIH ŽENSKIH KMEČKIH IGRAH NA BLEDU

Članice Društva kmečkih gospodinj Sv. Jurij v Slov. goricah so se v soboto, 01.07.2017  udeležile in tekmovale na 12. Državnih ženskih kmečkih igrah. Prireditev je potekala pod šotorom in jo je vodila predsednica Zveze kmetic Slovenije, Irena Ule. Tekmovanje se je dogajalo v  naselju Selo v občini Bled, saj so bile Blejke lanskoletne  zmagovalke. Tekmovalo je 24 ženskih ekip iz celotne Slovenije. Igre so bile zelo zanimive in seveda v  povezavi s krajem. Tekmovalke so morale iz zelenjave izdelovati blejsko pletno, ki velja za avtohtono blejsko plovilo, prav tako so iz zelenjave izdelovale gorjanski zvonček, s pretakanjem vode zvon želja, pripraviti so morale pastirsko malico, izdelati blejsko kremno rezino ter eno izmed tekmovalk iz svoje skupine obleči v grajsko gospodično. Najuspešnejše so bile tokrat  kmečke žene iz Mirne Peči. Ob koncu prireditve  je župan Občine Bled, Janez Fajfar, vsem tekmovalkam omogočil brezplačen ogled blejskega gradu.

Po ogledu in lepem  razgledu iz gradu so se članice društva domov vračale v večernih urah.

Cecilija Knezar

DSCN9555DSCN9567