VABILO NA KOMEDIJO VSAKEMU SVOJE

NEŽA, Ernina hči – Ksenija Žavcer
LOJZE, vdovec – Ivan Verčko Vanč

Šepetalka: Marjana Poglajen
Scena, kostumi, luči, glasba – vsi nastopajoči
Trajanje igre: 90 minut
Premiera igre: 10. februar 2018 v Osnovni šoli Kapla
Enodejanka z 9 prizori. Komedija se dogaja v Zofkinem stanovanju.

O avtorju:
Peter Rezman je rojen v Celju, sedaj prebiva v okolici Velenja. V slovenskem literarnem prostoru se je uveljavil predvsem kot prozaist, ki v svojih delih najpogosteje obravnava tematike, povezane z rudarstvom in rudarskim življenjem.

O gledališki skupini:
Gledališka skupina že preko 20 let deluje v okviru KD Kapla. Izvedla je že preko 15 daljših gledaliških iger in še mnogo več krajših, ki jih je uprizorila po vseh Sloveniji in tudi izven meja. Za svoja delovanja je prejela kar nekaj regijskih in občinskih nagrad. Zadnja 4 leta so mirovali, s to igro pa se ponovno zbrali.

Kratka vsebina igre:
Dogajanje je v sedanjem času, ko si Zofka, starejša gospa, zaželi nove družbe. V toplicah si najde Lojzeta in ga pripelje domov k sebi. Te družbe pa ni vesel sin Emil, še manj pa svakinja Vanda, ki ima že polno načrtov s prodajo Zofkinega stanovanja. V zgodbo se vplete še Zofkina sestra s svojim novim fantom in njena hči. Ampak Zofka se ne da, zato se odloči, da bo razplet uredila po njeno.

Zapletena komedija iz današnjih dni!