OBČNI ZBOR OORK SVETI JURIJ (28. januar 2017)

V Občinski organizaciji Rdečega križa Sv. Jurij so na letošnjem občnem zboru ugotovili, da so plan, ki so ga načrtovali, v celoti izpolnili. Na srečo dodatne aktivnosti niso bile potrebne. Tako so v lanskem letu izvedli 2 krvodajalski akciji, spomladanske in jesenske meritve holesterola, sladkorja in trigliceridov v krvi ter obiskali bolne in ostarele za občinski praznik. Prav tako so pogostili vse ki so dopolnili 70 let. Odpravili so se na izlet s krvodajalci in sodelovali so na kmečkih igrah. Izvedli so ˝Drobtinico˝ ob svetovnem dnevu hrane in s pridobljenimi prispevki finančno pomagali učencem pri plačilu šolske prehrane in šole v naravi. Preko RK so tudi letos otroci iz naše občine letovali v Punatu in debelem Rtiču.

Ob koncu leta so člani raznašali koledarje in z majhnimi pozornostmi ponovno obiskali bolne in starejše nad 80 let ter otroke iz socialno ogroženih družin.

Prejemniki priznanj:
5 X    ČRNČEC NATALIJA