POSTAVITEV MAJSKEGA DREVESA OB GASILSKEM DOMU 2011

Člani in članice Prostovoljnega gasilskega društva Sv. Jurij v Slov. goricah so sledili svoji tradicionalni navadi in 28.04.2011 ob gasilskem domu postavili majsko drevo. Seveda so določene aktivnosti že dodobra vpeljane, med drugim je Jože Pavalec opravil že svoj 36 prevoz majskega drevesa zapovrstjo. Nato so člani in članice drevo pripravili za postavitev, se pravi odstranili so lubje in odvečne veje ter namestili venec iz zelenja s pisanimi trakovi.

Pomoč pri postavitvi majskega drevesa so ponudili tudi številni občani, saj je za postavitev majskega drevesa, ki meri čez petindvajset metrov, potrebnih vsaj štirideset zdravih in močnih rok.

Po uspešni postavitvi majskega drevesa, se je predsednik Prostovoljnega gasilskega društva, Gregor Nudl, vsem sodelujočim najlepše zahvalil za sodelovanje in jih povabil v prostore gasilskega doma, kjer je bila manjša zakuska. Seveda ob tem ne gre prezreti dejstva, da so se prošnji za pomoč odzvali številni vinogradniki in ostali podjetniki z različnimi darovi. Samo prireditev je obiskal tudi župan Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, Peter Šrklec, ki je vse navzoče nagovoril in se jim zahvalil za pomoč ob izvajanju različnih aktivnosti ob občinskem prazniku.