POZIV ZA PRAVNIKE in ŠTUDENTE PRAVA

Zavod PIP, Gosposvetska cesta 83, 2000 Maribor objavlja

POZIV ZA PRAVNIKE in ŠTUDENTE PRAVA

Imate diplomo prava (ali ste tik pred diplomiranjem) in brez zaposlitve? Želite pri naslednji prijavi na prosto delovno mesto biti konkurenčnejši? Želite v svoj življenjepis vnesti nekaj, kar bo VIP vstopnica do zaposlitve?
Vabimo vas, da se vključite v program za pridobivanje neposrednih delovnih izkušenj in kompetenc. Te boste pridobili s praktičnim delom in reševanjem pravnih primerov, razvijanjem podjetniških idej ter razkrivanjem skrivnosti od razpisa do vodenja uspešnega projekta.

Gre za neformalno izobraževanje za izboljšanje
zaposlitvenih možnosti mladih pravnikov.

Kdo se lahko prijavi?
- mladi pravniki (ki so končali študij na 1. ali 2. stopnji bolonjskega programa oz. starem univerzitetnem programu)
- absolventi omenjenih programov, ki študij zaključujejo
- do vključno 29. leta starosti

Kaj vam nudimo?
Vključitev prinaša pridobitev praktičnih pravniških izkušenj, znanj, ki so skladna s potrebami delodajalcev in razširitvijo nabora svojih znanj. Sodelovanje v programu prinaša precej dodatnih kompetenc, izboljšuje zaposlitveno samozavest, obogati vaš življenjepis in tako izboljša vašo zaposljivost.
Z vključitvijo v program bomo izbranim pravnikom nudili razvijanje:
1. praktičnih pravniških izkušenj ter seznanjanje z novimi perspektivnimi pravnimi področji za izboljšanje zaposljivosti na pravniških delovnih mestih.
2. lastnih podjetniških idej in seznanjanje s podjetništvom za ustvarjanje lastnih delovnih mest – pravniških ali izven prava.
3. veščin pridobivanja evropskih sredstev za izboljšanje zaposljivosti tudi izven prava, npr. zaposlitev v poklicu projektnega menedžerja.

Kaj morate storiti?
Sestaviti motivacijsko pismo (največ 1 stran in pol, A4 format) in nam ga poslati najkasneje do 31.8.2014 na elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., z zadevo »Prijava na poziv« v katerem:
- navedite datum diplomiranja oz. navedite kako daleč ste s študijem
- predstavite dosedanje izkušnje (prostovoljsko in študentsko delo, vključenost v druge programe, sodelovanje pri projektnih aktivnosti drugih organizacij …)
- opišite vašo časovno sposobnost izpolniti obveznosti programa – upoštevaje vaše siceršnje obveznosti
- predstavite, kaj vam pomeni vključitev v program in zakaj si tega želite
- navedite računalniško znanje
- navedite svoje kontaktne podatke (vključno z e-pošto in telefonsko številko)
- in predstavite druga znanja in veščine, ki bi jih radi izpostavili.

Program (v okviru projekta »ZNANJE + IZKUŠNJE + PODJETNOST ≠ BREZPERSPEKTIVNOST«, ki ga sofinancira Mestna občina Maribor) se bo izvajal v prostorih Zavoda PIP v Mariboru in na daljavo, med septembrom in decembrom 2014. V program bo vključenih 21 pravnikov oz. študentov prava. O izbiri vas bomo obvestili po e-pošti na naslov, ki nam ga boste posredovali v motivacijskem pismu.
Sodelovanje v programu bo za izbrane brezplačno.

Več informacij:
Zavod PIP