101. ROJSTNI DAN AVGUSTE KRIVEC

V nedeljo 27. avgusta 2023 je minilo 101. leto od rojstva Avguste Krivec iz Sp. Gasteraja. Ob tem visokem življenjskem jubileju jo je obiskal župan Občine Sv. Jurij Peter Škrlec in ji ob izročitvi darila zaželel še veliko zdravih in srečnih let.

Gospa Avgusta celo življenje živi v Sp. Gasteraju, kjer sta z možem Francem, ki je umrl že leta 1983 kmetovala na srednje veliki kmetiji. V zakonu sta se jima rodila hčerka Avgusta in sin Franc. Kot nam je pred časom pripovedovala jo je skozi življenje spremljalo trdo delo, skrb za družino ter veliko odrekanja. Kljub temu je pri teh letih še vedno dobre volje. Sedaj si želi samo, da bi ji zdravje še služilo.

101. rojstni dan je praznovala v krogu družine, sorodnikov in sosedov, ki so ji pripravili prisrčno praznovanje s prijetnim druženjem.

Franc Krivec

234