AVGUSTA KRIVEC, NAJSTAREJŠA OBČANKA OBČINE SV. JURIJ V SLOV. GORICAH, PRAZOVALA 102. LETI

V torek 27. avgusta 2024 je minilo 102 leti od rojstva Avguste Krivec, rojene Šnofl, iz Sp. Gasteraja. Ob tem visokem življenjskem jubileju se je zbrala njena družina, sorodniki, sosedje in znanci, da ji skupaj izrečejo najlepše želje. Pridružil se jim je tudi župan Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, Peter Škrlec.

Gospa Avgusta celo življenje živi v Sp. Gasteraju. Rodila se je 27. 8. 1922 kot prvorojenka od štirih hčerk mami Nodburgi in očetu Ivanu. Še kot otrok je odšla k svoji botri nedaleč stran od rojstne hiše, kjer živi še danes. Tu je odraščala in se leta 1946 poročila z možem Francem, ki je umrl leta 1983. Kmetovala sta na srednje veliki kmetiji. V zakonu sta se jima je rodila hčerka Avgusta in sin Franc.

Ob njenih življenjskih zgodbah, ki jih je pripovedovala vsa leta in o katerih vedo veliko povedati njeni najbližji je zaznati trdo delo, skrb za družino in veliko odrekanj. Kljub vsemu je bila vedno dobre volje, vitalna in nasmejana. Zadnje leto, ko so sledi prehojene poti pustile vidnejše sledi, se je prepustila oskrbi hčerke Avguste.

Ko smo slavljenko vprašali kaj si še želi, je tiho odkimala: »Samo zdravje«. To ji od srca želimo tudi mi vsi.

Zapisal: Franc Krivec