SLOVENSKA BAKLA V OBČINI SV. JURIJ V SLOV. GORICAH

V 165. občini popotovanja slovenske plamenice po Sloveniji je jeklena lepotica prišla v sredo, 19. 6. 2024 na osrednji trg v Jurovskem Dolu. Tu so jo pričakali nadobudni učenci 2. in 3. razreda OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol z učiteljico in ostali udeleženci dogodka.

Zbrane je s prijaznim nagovorom pozdravil župan Peter Škrlec, ki je našim športnikom zaželel veliko uspehov v Parizu. Pozdraviti nas je prišel tudi nasmejani župnik Janko Görgner. S krožnim tekom po Hajnčevi poti so se odpravili atleti Dejan, Tadej, Neža in Nikita v spremstvu osnovnošolcev. Prireditev se je v športnem vzdušju zaključila na osrednjem trgu, pred koncem je sledilo še skupinsko in individualno fotografiranje s slovensko baklo.