JURJEV POHOD »SPOZNAVAJMO SVOJ KRAJ«

27. aprila 2024 je potekal tradicionalni Jurjev pohod »SPOZNAVAJMO SVOJ KRAJ«, ki ga organizira Občina Sv. Jurij v Slovenskih goricah, v okviru vsakoletnih Jurjevih dni, ob obeleževanju občinskega praznika.

Na pohodu je bilo 126 udeležencev, 86 odraslih in 40 otrok, večina iz šolskega planinskega krožka OŠ Jožeta Hudalesa. Župan Peter Škrlec je na zbirnem mestu pozdravil pohodnike, vodja pohoda Miroslav Breznik pa je predstavil načrtovani potek pohoda po naseljih Zg. Partinje, Varda in Jurovski Dol. Namen pohoda je druženje in spoznavanje različnih območij naše občine, predvsem glede enakomerne razvitosti in urejenosti.

Pohoda, v dolžini cca.13 km, so se prvič udeležili tudi člani Planinskega društva Hakl iz Sv. Trojice, v okviru dneva Haklovih planincev. V lepem sončnem vremenu, ob spremljavi vetra, ki se poslavlja od hladnih dni, smo lahko občudovali prelepo ohranjeno zeleno naravo, ki obdaja in krasi celotno našo občino. Zahvaljujem se vsem, ki ste pomagali pri varnem poteku pohoda in oskrbi pohodnikov. Za gostoljuben sprejem pohodnikov se zahvaljujem družini Slavice in Branka Knuplež, družini Irene in Ivana Toplaka, družini Jožice in Albina Senekoviča ter Gostilni Špindler. Hvala fotografu Maksimiljanu Krautiču in drugim, ki ste poskrbeli, da dogodek ne bo šel v pozabo.

Vodja pohoda Miroslav Breznik