65 let zakoncev Korošec

Ni jih veliko, ki praznujejo 65 let skupnega zakonskega življenja. Tak jubilej sta v krogu najbližjih 15. februarja praznovala Karolina in Jože Korošec iz Jurovskega Dola. Zahvalno mašo in železno poroko zakoncev je v cerkvi v Jurovskem Dolu opravil župnik Janko Gögner. V pridigi je zakoncema med drugim dejal: »Danes je lep dan, ki ga je naredil Bog. Danes imamo čast in razlog, da se Bogu zahvalimo, da vaju je ohranil pri življenju in da lahko z vama praznujemo visoki zakonski jubilej«. Cerkveno slavje je, ob igranju na orgle Francija Divjaka, s petjem polepšal Jurovski oktet. Ob oltarju je zakonca nagovoril tudi župan občine Sv. Jurij v Slovenskih goricah, Peter Škrlec. Kot je dejal, je vesel, da lahko čestita zakoncema, ki sta ena redkih v občini, ki sta dočakala 65 let zakonskega življenja oz. železno poroko. Po stisku rok je z njima tudi nazdravil in jima zaželel še naprej srečno skupno življenje.
Oba zakonca sta se rodila 1927. leta, Karolina v Zamarkovi, Jože pa v Jurovskem Dolu. Karolina se je šolala na srednji meščanski šoli in je nekaj časa delala v pisarni, po poroki pa se je posvetila kmetovanju, vodenju gospodinjstva in vzgoji dveh otrok, Jožeta in Dragice. Danes ju razveseljujejo 4 vnuki in 8 pravnukov. Jože, ki je bil 4 leta v nemški vojski in ujetništvu, 26 mesecev pa je služil jugoslovansko vojsko, se je vse življenje posvečal zidarstvu. Pokojnino si je večji del prislužil z delom v Avstriji. Po predaji posesti sinu Jožeku sta se vselila v nov dom, ki sta si ga postavila v Jurovskem Dolu. Ker je Jože delal pri zidarjih, kateri so obnavljali cerkve, si je nabiral restavratorska znanja za ohranjanje verskih predmetov. Prav zato se je v pokoju posvetil obnovi obpotnih križev. Po želji izdela tudi kipe Marije in Križanega. S tem svojim delom je ohranil že veliko nabožnih znamenj, ki krasijo Slovenske gorice. Kljub letom se še vedno poda v svoj »umetniški« atelje, kjer nastajajo  njegove kiparske mojstrovine in z restavriranjem dobijo kipi novo podobo. Slavje sta železna zakonca sklenila z druženjem na Kmečkem turizmu Pri Ančki Škrlec v Partinju.
                                    Ludvik Kramberger
Avtor fotografij: Maksimiljan Krautič