Žalna seja Občinskega sveta

V torek, 19.04.2016 je v spomin na preminulega člana Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah, Milana Zoreca potekala žalna seja Občinskega sveta.

Žalne seje se je udeležila tudi predsednica Nadzornega odbora občine, Hermina Križovnik.

Župan Peter Škrlec je v nagovoru poudaril udejstvovanje Milana Zoreca v lokalni skupnosti od same ustanovitve občine, leta 2006, naprej. V dveh zaporednih mandatih je bil član Nadzornega odbora občine, v letu 2014 pa je bil izvoljen za člana Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah v volilni enoti Žitence. Milan Zorec se je v tem času zavzeto zavzemal za svoje Žitence, tam živeče ljudi ter tamkajšnje dogajanje. Svoj nagovor je župan zaključil z besedami, da bo Milan Zorec ostal v dobrem in trajnem spominu, dober plemenit človek, ki je z nami živel, nam namreč ne more biti odvzet, saj je v naših srcih  zapustil svetlo sled svoje dobrote in plemenitosti.

Prisotni so se pokojnemu poklonili z minuto molka in se vpisali v žalno knjigo.

DSCN6251DSCN6256DSCN6262DSCN6271