OBČINSKI SVET JE ZASEDAL NA 12. REDNI SEJI

V četrtek, 17. 10. 2024 so članici in člani Občinskega sveta Občine Sv. Jurij v Slov. goricah zasedali na 12. redni seji Občinskega sveta. V prvi obravnavi so člani sveta po daljši razpravi in prejetih odgovorih g. Milana Železnika, sprejeli odloka, ki urejata gospodarsko javno službo odvajanja in čiščenja komunalne in padavinske vode na območju Občine Sv. Jurij v Slov. goricah in podelitev koncesije na tem področju. V nadaljevanju so člani sveta obravnavali dokument identifikacije investicijskega projekta Ureditev zelenih površin »Zeleni Jurij«. Občinska uprava je namreč pripravila projekt s pogoji za pridobitev sredstev iz naslova Dogovora za razvoj regij, v okviru specifičnega cilja RSO 2.7. Zelena infrastruktura. S projektom se zasleduje ureditev prostora za raztros pepela na novem pokopališču in ureditev otroškega igrišča pri načrtovanem vrtcu. Zaradi zagotovitve stičnosti obeh navedenih ureditev se bo v centru kraja uredila različna zelena zarast, postavljena bo urbana oprema ter korita zasajena z nižjimi drevesi in visokimi grmovnicami idr.

Člani občinskega sveta so sprejeli drugi rebalans proračuna Občine Sv. Jurij v Slov. goricah. Z rebalansom se višina prihodkov in odhodkov proračuna povečuje za 46.933 €. Tako je višina načrtovanih prihodkov proračuna načrtovana v višini 3.132.843 €, odhodki pa so načrtovani v višini 3.132.843 €. Razlika med prihodki in odhodki, upoštevajoč račun financiranja, predstavljajo stanje sredstev na računih ob koncu preteklega leta. Med odhodke proračuna se z rebalansom proračuna vključujejo naslednje nove proračunske postavke: Ureditev zelenih površin »Zeleni Jurij«, Ureditev komunalne infrastrukture in Nakup otroških igral za vrtec.

Člani sveta so soglašali tudi s spremembami in dopolnitvami pravilnika, ki ureja plače občinskih funkcionarjev ter bili soglasni s predlaganim povišanjem enkratne finančne pomoči ob samozaposlitvi na 500,00 EUR (do sedaj je ta pomoč znašala 400,00 EUR). Ob koncu seje je bila beseda namenjena tudi Zdravstvenemu domu Lenart, katerega soustanoviteljica je Občina Sv. Jurij v Slov. goricah. Župan Peter Škrlec je člane sveta seznanil s sestanki, ki potekajo z župani na ravni Upravne enote Lenart in podelitvami koncesij na zdravstvenem področju, ki jih pripravlja Občina Lenart.

20241017 17052020241017 17054420241017 17055420241017 182732